Еспресо. Захід
Оновлено

"Завершується тестовий період", - Москаленко про затори з Сихова в бік центру Львова через зміни ОДР

24 квітня, 2024 середа
20:37

Два тижні тому у Львові у Галицькому районі вул. Кубійовича та частину вул. Кубанської зробили односторонньою, що спричинило затори на цих і суміжних вулицях, які впливають на рух транспорту по вул. Василя Стуса в бік центру

Зміст

Заступник міського голови Львова Андрій Москааленко відреагував на цю проблему у фейсбук, написавши, що в пʼятницю буде заслухано дані щодо трафіку, передає "Еспресо.Захід".

"Щодо Кубійовича. Отримав багато дзвінків/смс повідомлень. Отож, після впровадження цього рішення виникло багато дискусій, чи саме це рішення дає той ефект, за який голосували члени комісії з безпеки дорожнього руху. Адже проїзд вулицями Стуса та Снопківською значно ускладнився. Завершується тестовий період впровадження цього рішення. В пʼятницю буде заслухано дані щодо трафіку. Відповідно і прийнято рішення - як далі функціонуватиме проїзд", - написав Андрій Москаленко. 

Раніше ми писали, що сьогодні, 24 квітня, львівський журналіст Андрій Маринюк опублікував відео, де видно значні затори на вул. Василя Стуса в бік центру. 

"Рішення, яке нібито не вплинуло на рух трамваїв в сторону центру. Ось дивіться - це ще не доїжджаючи до "Динамо Блюз". Машини стоять, трамваї теж стоятимуть. Це на 10 хвилин", - каже Андрій Маринюк. 

На відео відреагував голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич, який повідомив, що по цьому питанню буде нарада комісії. 

Андрій Маринюк додав, що один з його читачів відзначив про ще одну проблему, яка виникла внаслідок зміни ОДР:

"Якраз після змін схеми руху на вулицях Кубанська та Кубійовича, повністю зупинився рух на вул. Стрийській від Сухопутки вниз. Раніше навігатори пропонували їхати через пр. Червоної Калини, і потоки транспорту рівномірнішо розподілялись, але тепер всі автомобілі спрямували на Стрийську, яка теж вклякла, разом з громадським транспортом". 

В ЛМР кажуть, що потрібно почекати 

Однак, як розповіли "Еспресо.Захід" в ЛМР, така ситуація склалася через те, що водії часто їздять по пам’яті та не завжди дивляться на дорожні знаки, тому потрібен час, щоб львів’яни звикли до змін. До того ж, взагальному вже спостерігається позитивна динаміка і з плином часу у напрямку від площі Франка до Сихова може зменшитися потік приватного транспорту.

Тож, головне нововведення, що крім односторонньої вул. Кубійовича і частини вул. Кубанської, що з вул. Стуса поворот на вул. Кубанську тепер заборонено. Зворотньо (з вул. Кубанської правий поворот на вул. Стуса) дозволений як і раніше. З вул. Кубанської на Сихів лівий поворот заборонено (так було і раніше).

Вул. Севери, яка вклинюється в вул. Кубійовича, залишилася двостороння. З цієї вулиці також як і раніше дозволено лише правий поворот на вул. Снопківську, лівий поворот (на кільце) заборонено з часу будівництва трамвайної лінії.

Заїзд з Сихова по вул. Стуса - Севери - Кубійовича в напрямку академії мистецтв і далі на вул. Кубанську можливий як і раніше. Також можливий з вул. Снопківської правий поворот на нижню частину вул. Кубійовича і далі як в напрямку академії мистецтв, так і по вул. Тютюнників - Архипенка і далі.

В.о. начальника управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка розповів "Еспресо.Захід", як змінилася ситуація на цій ділянці та за яких обставин тут поміняли ОДР.

Чому було здійснено реорганізацію руху

Фото: гугл карти

 

За словами Павла Сирватки, на цій ділянці була проблема через ширину вулиці.  

"З одної сторони паркувалися мешканці, бо це житлова вулиця, не магістральна. До того ж альтернатив там не дуже багато. А друга половина вулиці використовувалася для двостороннього руху. Відповідно, багато років були постійні конфлікти між мешканцями для яких напрямок до вул. Стуса важливий, бо це виїзд з середини цього кварталу, обмеженого вул. Кубійовича, Тютюників та інших. Натомість для транзитного потоку транспорту – це можливість об’їхати перехрестя біля Стрийського ринку і вул. Шота Руставелі, щоб потрапити в сторону вул. Зеленої.

Оскільки, фактично, була одна смуга для руху у двох напрямках, а мешканців менше ніж транзитного трафіку, то вони страждали більше, і ми постійно отримували скарги про те, що є конфлікти. Деякі водії навіть по тротуарах об’їжджали, а це створює небезпеку для пішоходів. Загалом різні ситуацію там траплялися. Відповідно, було прийнято рішення міською комісією. Після достатньо довгого опрацювання з поліцією та з депутатами було погоджено зробити тут односторонній рух", – розповідає Сирватка.

Водії їздять по пам’яті, тому і затори

Однак, як відомо після 11 квітня на цій та сусідніх вулицях почали утворюватися затори. Та в ЛМР кажуть, що це було тимчасовим явищем, яке вже не фіксується.

"Дійсно, після того, як були встановлені нові знаки, ситуація не зразу помінялася на ту, що є зараз. Ми маємо щоденні звіти про рух громадського транспорту і бачимо, що з початку кілька днів водії приватного транспорту їздили по пам’яті і не зважали на знаки. Таке, на жаль, часто буває. Згодом водії змінили свої дії і більшість перестала їхати під знак. Зараз бачимо, що кожен день інша ситуація в ранковий пік, бо водії вибудовують нові маршрути з врахуванням нової організації руху. За нашими даними, найгірший день був у вівторок (16 квітня), але після цього ситуація покращується. Тобто час в дорозі в ранковий пік зменшується. В вечірній пік проблем немає. В денний час ситуація така сама і проблем немає.

Ми щодня дивимося на статистику і бачимо, що є певні зміни. Люди адаптуються. Наприклад, у п’ятницю зранку (19 квітня) на цій ділянці, щоб потрапити на вул. Зелену,  трафік був дуже невеликий. Я припускаю, що ще не всі водії зрозуміли, що такий маршрут теж можливий. Не всі ним користуються, хоча така опція є", – каже Павло Сирватка.

Моделювання не показує проблем, оскільки система вважає, що всі їздять за правилами

Перед погодженням змін, було проведене комп’ютерне моделювання, яке показало, що ситуація тут не погіршиться, а навпаки – покращиться.

"Моделювання тут не зовсім може показати точну картину. Комп’ютерна програма враховує ієрархію вулиць. Враховує, що водії рухаються повністю згідно з правилами дорожнього руху. Моделювання показало, що кількість тих, кому обов’язково рухатися цією вулицею є не дуже великою, що ми і так розуміли. Мешканці і відвідувачі цієї вулиці – це не транзитний рух. А моделювання не може коректно показати тих, кого б там не мало бути. Моделювання враховує, що транзитний трафік їде по магістральних вулицях. З точки зору моделювання, для транзитного трафіку нічого не змінилося, тому що він як мав їхати по магістральних вулицях, так і їде. Для мешканців і відвідувачів цих територій ситуація цілком адекватна. Їх кількість не настільки велика щоб створювати затори", – говорить в.о. начальника управління вуличної інфраструктури ЛМР.

Читайте також: Контролювати затори: для чого Львову транспорте моделювання і як воно працює

Коли ситуація для руху стане оптимальною

З кожним днем, коли водії їздять тут і дізнаються про нові зміни у русі, вони враховують їх на наступний раз, відповідно, зникає фактор "їзди по пам’яті".

"Я сподіваюся, що найближчим часом водії змінять свою поведінку і ситуація буде значно кращою. В найкращому випадку тут ніяких проблем взагалі не буде. Це дійсно потребує певного часу для адаптації всіма. Ви можете подивитися ситуацію на інших вулицях, де змінили ОДР, і побачити, що йде певний час на те, щоб адаптуватися і після того, коли всі адаптувалися, ситуація може бути кардинально інша, ніж у перші дні.

Зараз на Сихів проблем для руху трамваїв немає, які б могли на гірше вплинути на час в дорозі. Крім того, фактично загальний рух в сторону Сихова має покращитися. Звісно, не настільки, щоб по цифрах сильно бачити, але має покращитися ситуація від площі Франка у сторону Сихова. Оскільки частина транспорту зараз вже не їде до академії мистецтв, щоб там поїхати на розворот і заїхати в цей мікрорайон. Зараз цей транспорт може повертати на перехресті з вул. Снопківською та вул. Волоською, тобто раніше. Відповідно, біля Польського консульства трафік зменшується, особливо у вечірній пік. Тому в перспективі нові зміни лише покращать тут ситуацію", – запевняє Павло Сирватка.

 • Нагадаємо, з 11 квітня у Львові односторонньою стала майже вся вулиця Кубійовича і невелика ділянка вулиці Кубанської. Однак це майже одразу спричинило затори на суміжних вулицях, зокрема на вул. Стуса, де курсує трамвай на Сихів.
Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 39.45
  Купівля 39.45
  Продаж 39.99
 • EUR
  Купівля 42.77
  Продаж 43.47
 • Актуальне
 • Важливе
2024, понедiлок
20 травня
22:49
Спортсменки зі Львівщини стали чемпіонками Європи зі стендової стрільби
Спортсменки зі Львівщини стали чемпіонками Європи зі стендової стрільби
22:25
Музей Шухевича у Львові, розбір завалів
Відновлення музею Шухевича: у Львові відбулося перше засідання робочої групи
22:00
На війні загинув 34-річний воїн з Тернопільщини Іван Лучка
21:41
Домівка врятованих тварин у Львові проведе барахолку, щоб закрити борги
Домівка врятованих тварин у Львові проведе барахолку, щоб закрити борги
21:20
На Прикарпатті взяли під варто чоловіка, якого підозрюють у побитті до смерті односельчанина
21:01
без води, вода
У вівторок 5 сіл біля Львова будуть без води
20:40
На Закарпатті поліцейські затримали трьох хлопців, які викрали авто та заховали його у лісі
На Закарпатті поліцейські затримали трьох хлопців, які викрали авто та заховали його у лісі
20:20
тролейбус
У Львові приватна компанія пошкодила кабелі електротранспорту. Тролейбуси тимчасово не курсують на двох маршрутах
20:05
Оновлено
У Львові на Сихові загорівся житловий будинок, пожежу загасили
20:03
У Львові один з підземних переходів "розширили" на три метри. Правоохоронці з’ясовують причину
19:46
УЗ
На Львівщині відновили два приміські поїзди, один з них курсуватиме до кордону
19:37
Інтегративна медицина
У Львові медики закликають регулярно обстежуватись на небезпечне онкологічне захворювання
19:22
У Львові покинута маршрутка стала звалищем і туалетом
19:05
Прикраси за тисячі доларів та модні бренди одягу: головна інспекторка юридичного відділу Львівської митниці хизується статками
18:49
новини Закарпаття
"Дорожня карта" за $6 тис.: на Закарпатті затримали чоловіка, який планував переплисти Тису на гумовій камері
18:39
Огляд
фура кордон
Посилення мобілізації: як це вплине на водіїв-далекобійників
18:36
новини Прикарпаття
Забув, де припаркував авто, й заявив про викрадення: на Прикарпатті водій заплатить штраф
18:24
Хвороба не давала про себе знати: у Львові успішно пересадили серце захиснику
18:09
новини Хмельниччини
На Хмельниччині у комунальну власність повернули землю вартістю понад 1 млрд грн
18:01
OPINION
Маркіян Іващишин
Світи Марека Іващишина. Про його здатність на самопожертву знало лише найближче коло, – Оксана Форостина
17:59
дрони
Парламентський комітет підтримав законопроєкт, який дозволить місцевій владі легально допомагати ЗСУ
17:57
новини Волині
Перетворилася на ефектний смолоскип: волинські бійці знищили БМП-2 окупантів
17:48
Хмельницький музей історії міста поповнився комплексом предметів ІІ-ІV cт. н.е 
17:35
новини Львова
Щосили прагнув захищати Батьківщину: у вівторок Львів попрощається з захисником Валерієм Кібкалом
17:28
новини Закарпаття
В Ужгороді в 53-річного чоловіка знайшли понад 6 тис. файлів, що належать до дитячої порнографії: йому оголосили підозру
17:19
аеропорт Ужгород
Ліквідація КП "Міжнародний аеропорт Ужгород": у Закарпатській облраді пояснили, чому не оприлюднили рішення
17:19
За $3500 вносив дані до системи "Шлях": на Волині затримали організатора втечі ухилянтів
17:16
Осінь, дощ
Короткочасні дощі та грози: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 21 травня
17:10
У Тисі знайшли чоловіка, який втонув близько пів року тому, - журналіст Глагола
16:56
в'язниця
Суд виніс вирок лучанину, який знущався з молодшої сестри
16:42
На Буковині просять опізнати чоловіка, якого знайшли на березі Прута 
16:29
В Ужгороді з'явилася нова мініскульптура - "Бджілка Майя"
16:16
земля
У двох іноземців на Львівщині конфіскують землі
16:02
На Прикарпатті у вихідні під колесами авто загинула 14-річна дівчина
15:50
харківські школярі
Харківські школярі приїхали на безкоштовний відпочинок до Львова
15:38
З України до Туреччини автобусом намагалися вивезти орденський знак і сотні медалей
З України до Туреччини автобусом намагалися вивезти орденський знак і сотні медалей
15:33
На Львівщині призначили нового військового коменданта
15:26
Буковинець з інвалідністю
Буковинець з інвалідністю подолає 50 км, щоб зібрати гроші на РЕБ для військових
15:11
На Львівщині киянка організувала незаконний "весільний" бізнес: деталі схеми
На Львівщині киянка організувала незаконний "весільний" бізнес: деталі схеми
14:53
рятувальники
Волинські рятувальники підсилять пожежників на Донеччині
Більше новин