"Визнання ОРДЛО та блокада морів – сатисфакція Росії за відведення військ", – політолог
Ескалація понижується, а також Україні вдалося уникнути кроків, до яких її штовхала Росія та її європейські друзі, – вважає Олександр Антонюк.
"Можемо зараз видихнути, тому що крок, на який нас хотіли підштовхнути, ми не зробили. Ми бачили, що на нас чинили тиск і всередині країни, і ззовні – Франція та Німеччина – але ми вистояли, – розповів політолог Олександр Антонюк у коментарі "Еспресо.Захід". – Нам допомогли партнери – Британія і США. Вони не дали нам "прогнутися". Та наголошую, що цього не відбулося б без чіткої безкомпромісної позиції українського суспільства".
"Мене зараз більше непокоїть ситуація у Чорному та Азовському морі, де Путін відігрується. Фактично визнання псевдореспублік та блокування в морі є шляхом відходу Росії від ескалації", – зазначив політолог.
Однією з вимог, на які не погодились в Україні, є відмова від курсу на приєднання до НАТО, і з цього приводу Олександр Антонюк має свою думку: "Не думаю, що курс до НАТО зараз можна скасувати, зокрема й через те, що для цього потрібні зміни в Конституції. Тож думаю, що це було певне обігрування слів Пристайка про гнучкість. Але цю інформацію також можна повернути по-іншому: ми повертаємо Крим і вступаємо в НАТО, але територія півострова буде окремою позаблоковою республікою в складі України. Окрім цього, зараз розробляється інший безпековий союз, Україна – Польща – Великобританія. І він якраз може стати проміжним, підготовчим етапом перед вступом у НАТО".
Читайте також: Визнанням ОРДЛО Росія зірвала Мінські угоди, - Олександр Антонюк
"Також пам’ятаємо, що позаблоковість не врятувала Україну від агресії Росії – про це говорять і президент, і наше МЗС. То ж, переконаний, що відмова від НАТО не стоїть на порядку денному. Адже для цього потрібна зміна політичної кон’юктури. Та, слава Богу, в Україні, навіть при цьому електоральному запиті, вона не стоїть на порядку денному", – додав Олександр Антонюк.
Також він наголосив на тому, що Верховна Рада проголосувала за звернення в ООН і ПАРЄ, щоб у разі агресії Україна могла закрити свої повітряні кордони їхніми силами ППО – і це додатковий доказ, що співпраця з НАТО лише набирає нових обертів.
- Нагадаємо, Держдума Росії підтримала проєкт звернення до Путіна про визнання "ДНР" та "ЛНР".
- Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що визнання "ЛДНР" Росією означатиме вихід Москви з Мінських угод.
- 10 лютого шість великих десантних кораблів Північного та Балтійського флотів РФ завершили перехід до окупованого Севастополя. МЗС України висловило протест через рішення РФ блокувати судноплавство в частині акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки. У Збройних силах України зазначили, що Росія зловжила міжнародним правом і ці дії є черговою загрозою суверенітету України.
- Адміністрація морських портів України заявила, що військові навчання РФ заблокують морські шляхи до українських портів.
- США назвали блокаду Росією Чорного і Азовського морів обмеженням суверенітету України.
- Проте вже 11 лютого Росія повідомила про скасування блокади Азовського моря, українська сторона підтвердила
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе