У мережі поширюють фейк про вибух на Рівненській АЕС та викид радіації
У мережі поширюють інформацію, що нібито після вибуху на Рівненській АЕС спалахнула пожежа, унаслідок чого радіація значно перевищує норму. Це – неправда
Про це пише видання Район.Вараш, передає "Еспресо.Захід".
"Фейковий пост, опублікований на сторінці "Велика Україна", стверджує про "вибух" на Рівненській АЕС, всі енергоблоки нібито пошкоджені, а радіація значно перевищує норму. У цьому ж повідомленні було прикріплене фото пожежі, що викликало хвилю тривоги серед користувачів соцмереж", - йдеться у повідомленні.
Насправді фото пожежі, за інформацією журналістів, яке шириться мережею, було зроблене під час пожежі на складі у Ташкенті у 2023 році.
В енергетичній компанії спростували фейк
В НАЕК "Енергоатом" інформацію про пожежу спростували і додали, що атомні блоки працюють у штатному режимі
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наголосили, що поширення подібної неперевіреної інформації допомагає ворогу сіяти паніку серед українців і є особливо небезпечним.
Інші фейки російський пропагандистів
Раніше повідомлялося, що РФ знову просуває фейк про анексію заходу України Польщею. Там хочуть спровокувати ворожі настрої між народами таким чином. Також прокремлівські пропагандисти запустили фейк, нібито війна з Україною для Польщі нібито ймовірніша за війну з РФ.
Крім того, ворожа пропаганда запустила кампанію щодо дискредитації державного курсу України з розбудови ядерної енергетики, зокрема побудови нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
Раніше міський голова Тернополя Сергій Надал заявив, що інформація про нібито підвищення рівня радіації в області після російського обстрілу і масштабної пожежі, є ворожим фейком.
- Актуальне
- Важливе