Львів'янин планував диверсію на заводі з виробництва безпілотників: деталі від правоохоронців
Працівники російської ФСБ завербували львів’янина, аби той здійснив диверсію на території заводу з виробництва безпілотників
Про це повідомляє Судовий репортер та Офіс генерального прокурора, передає "Еспресо.Захід".
Працівники російської ФСБ вийшли на колишнього жителя Харківщини, що нині живе у Білгороді, а той своєю чергою залучив до справ львів’янина, якого напередодні звільнили з цього заводу. СБУ вчасно викрила змову і запобігла диверсії, а сталося це у лютому 2024 року.
Львів'янин був ображений на керівництво заводу, тому погодився здійснити диверсію
Уродженець Харківської області України 40-річний Євгеній Іванов заочно підозрюється у низці злочинів проти національної і громадської безпеки. На початку цього року співробітник головного управління генштабу збройних сил РФ Юрій Сизов залучив його до діяльності на шкоду Україні.
Чоловік же згодом завербував давнього знайомого, який мешкає у Львові Євгена Борисенка. Відомо, що він працював на підприємстві, яке виробляє безпілотні літальні апарати для ЗСУ. У той час чоловіка саме нещодавно звільнили, тому він ображався на колишнього роботодавця.
Львів'янин погодився за 40 тисяч доларів влаштувати вибух на підприємстві.
"За вказівками Сизова Іванов передав Борисенку саморобні вибухові пристрої, заховані у картонні упаковки "Наш сік" і чорний рюкзак Nike. Рюкзак із вибухівкою до Львова на авто привіз житель міста Суми, який не знав про злочинний план", – розповіли правоохоронці.
Ввечері 1 лютого львів'янин зайшов на підприємство, скориставшись магнітним ключем, який не здав при звільненні. Рюкзак із двома пачками "соку" він поклав у гардеробній. Вибухівка мала спрацювати вдосвіта 3 лютого.
Викриття чоловіка та імітація вибуху для росіян
Відомо, що ввечері напередодні вибуху Борисенко ще раз прийшов на підприємство, щоб покласти ще два вибухові пристрої в іншому місці. Втім, він помітив правоохоронців, тому заховав сумку з вибухівкою у дворі сусіднього будинку і втік.
Вибухівку у гардеробі підприємства завчасно виявили і знешкодили. Борисенка затримали, він погодився на співпрацю з поліцією, щоб викрити співучасників злочину. Тому 18 лютого він імітував закладання вибухівки для своїх кураторів. Згодом росіянин, думаючи, що завдання виконано, надіслав Борисенку 40 тисяч доларів та пообіцяв, що його переправлять на територію РФ. Львів'янину також дозволили взяти з собою ще одну особу – ним став чоловік, який також співпрацює з правоохоронними органами
"Незаконний перетин кордону організував їм житель прикордонного села на Харківщині. Чоловік мав відвести Борисенка і товариша за своє обійстя і показати, як убрід річкою перейти кордон. Однак цей план не вдалося довести до кінця: машина, яка мала доставити Борисенка і його товариша, потрапила у ДТП", – зазначають у документах.
Слідство та підозра у держзраді
У понеділок, 22 липня, заступник начальника слідчого відділу СБУ у Львівській області повідомив Євгенію Іванову повідомлення про підозру у держзраді, пособництві диверсії, замаху на вбивство, передачі вибухових речовин та інших важких злочинах. Щодо Борисенка слідство ще триває.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- На Буковині судили керівницю луганських окупаційних "митних органів". Після повномасштабного вторгнення РФ на територію України жінка добровільно очолила "управління тарифного регулювання та митних платежів державного митного комітету "ЛНР". У травні 2022 року вона в Старобільську зустрілася з українськими підприємцями з нещодавно окупованих територій Луганщини та переконувала їх у необхідності працювати за законодавством "ЛНР" і сплачувати податки, збори та інші платежі до бюджету цього квазіутворення. А згодом особисто їздила до Москви та брала участь у робочих нарадах з питань інтеграції "митних органів "ЛНР" у митну систему РФ.
- Актуальне
- Важливе