Львівські лікарі відновлюють зір захиснику за власною методикою
Військовий, батько трьох малолітніх дітей пошкодив зір, коли намагався витягти поранених побратимів з-під щільного ворожого вогню. Львівські медики лікують його за власною методикою
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Аби бодай частково відновити зір захисникові, офтальмологи Національного реабілітаційного центру "Незламні" застосували власну методику втручання – так звану шовну підтримку кришталика.
Історія бійця. який втратив зір під час порятунку побратимів
Як розповідають у дописі, 42-річний Максим Тристан із села Бондарі, що на Полтавщині. У чоловіка троє дітей: 9-річна донечка та два менші сини, віком 8 і 3 роки. Максим мав всі законні підстави не служити у війську, однак, саме заради своїх дітей, він вступив до ЗСУ добровільно.
Воював Максим у складі 17-ї окремої танкової бригади імені Костянтина Пестушка, на посаді піхотинця. Поранення отримав на Бахмутському напрямку наприкінці грудня. Тоді потрібно було забрати поранених та загиблих з поля бою.
"Ніхто не хотів виходити. Нас було дві групи по три людини. Перша група пішла і повернулася. Сказали, що не підуть, бо там просто пекло. Треба було пройти під щільним ворожим вогнем понад пів кілометра. Моя група посиділа трохи і рушила", – розповів боєць.
Військовослужбовці потрапили під обстріл. Хлопці лягли на землю і поповзли, тоді Максим зачепив рукою міну.
"Відчув, що лице все в крові. Не бачив нічого. Було страшно. Боявся наразитися на ще одну міну. Аби розуміти, куди повзти, слухав побратима. Він скеровував мене і я таки зумів дібратися до безпечної зони, де мені надали допомогу", – згадує події того дня військовий.
Максиму уламком міни відірвало два пальці на лівій руці. А ударною хвилею пошкодило всі структури лівого ока. Поранений реагував лише на світло. У Максима вроджена вада зору – він погано бачить на праве око, яке хоч фізично і не постраждало, але свою функцію не виконує. На лівому ж до поранення було 100% зору.
Лікування бійця
У прифронтових шпиталях воїну провели первинні хірургічні втручання. А для того, аби поборотися за бодай часткове відновлення зору, захисника скерували до спеціалістів центру "Незламні".
"Внаслідок мінно-вибухової травми пацієнт отримав контузію лівого ока важкого ступеня з посттравматичною ускладненою катарактою та субретинальним крововиливом. Пацієнту була проведена операція лівого ока, а саме факоемульсифікація катаракти та імплантація інтраокулярної лінзи", – зазначила офтальмологиня центру Ольга Левицька.
Через те, що звʼязки кришталика частково розірвані, а його положення було нестабільним, під час операції спеціалісти центру використали власну методику – так звану шовну підтримку кришталика. Також лікарі-офтальмологи прооперували й інше око пацієнта – те, що з вродженою вадою. Після кількох проведених втручань, гострота зору Максима почала поступово покращуватися.
На цей час вже вдалося досягнути 60% гостроти зору правого ока, та лікарі очікують на подальше відновлення зору травмованого лівого ока.
- Також нещодавно розповідали про волонтера, якому у Львові встановили протез. Чоловік дорогою на фронт потрапив у ДТП та втратив ногу.
- Актуальне
- Важливе