"Вимкнув емоції, навів майже 20-кілограмову пускову установку на ціль і зробив пуск": зенітник розповів, як знищив крилату ракету в небі над Львівщиною
Військовослужбовець радіотехнічної бригади повітряного командування "Захід" Тарас Борис несе бойове чергування у складі мобільної вогневої групи, озброєної переносними зенітно-ракетними комплексами
Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform, передає "Еспресо.Захід".
"Такі групи діють всюди в нашій країні, чергуємо в режимі 24/7. Завдання – знищувати повітряні цілі, здебільшого –це крилаті ракети росіян", – зазначає зенітник.
Він провів багато звичайних бойових чергувань, однак одне з них стало особливим. Тоді Тарас знищив крилату ракету в небі над Львівщиною.
"У складі бойової обслуги ПЗРК, а це два стрільці, ми чергували на певній ділянці. Після отримання сигналу про ракетну небезпеку приготувалися до бойової роботи. Засобами зв’язку оперативний черговий повідомив нам про очікувані сектор і час появи ракети. Відтоді все вже залежало тільки від мене. Спершу почув, далі – побачив ракету. "Вимкнув" всі емоції і зосередився на виконанні завдання. Навів майже 20-кілограмову пускову установку на ціль і зробив пуск. Секунди очікування і потім неймовірне відчуття від усвідомлення факту, що зупинив політ смертоносного залізяччя, яке ворог випустив за сотні кілометрів від цього місця для вбивства українців. На радість була лише мить. Адже треба було знову швидко підготувати ПЗРК до бойового застосування", – розповів військовий.
При цьому він наголосив, що секундам успішної бойової роботи передують тижні напруженої підготовки, години виснажливого бойового чергування і важка праця десятків людей, які діють як одне ціле.
"Перед тим, як заступити на бойове чергування, треба досконало вивчити та опанувати ввірену зброю. Тренуватися так багато, аби довести все до автоматизму. У зенітника є лише 20–30 секунд на знищення цілі. Стільки часу акумулятор установки може забезпечити її необхідним електрострумом. Ракета також "чекати" не буде. Кілька секунд – і вона вже за межами зони ефективного ураження, – пояснив Тарас. – Тож треба, щоб ПЗРК став ніби продовженням тебе самого. Хвилювання не має бути, лише спокійні і правильні послідовні дії. Окрім психоемоційного аспекту, є ще й чинник фізичної підготовки. Вага пускової установки з ракетою – близько 20 кілограмів. Треба швидко навести її на ціль і утримувати в найкращому положенні до і під час пуску".
- Раніше повідомлялося, що станом на грудень сили і засоби протиповітряної оборони ПвК ''Захід'' від лютого 2022 року знищили більше як 700 ворожих повітряних цілей.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе