Від програміста до перукаря. Як українським біженцям знайти роботу в Європі
В Європі запускають платформи для працевлаштування українських біженців. Роботу можна знайти в кілька кліків
Як і хто допомагає знайти роботу в Євросоюзі вимушеним переселенцям з України, дізнавалося "Еспресо.Захід".
За менш ніж два тижні російського вторгнення понад 1,7 млн людей виїхали з України в якості біженця. Євросоюз пішов на безпрецедентні кроки і надав українцям усі права нарівні з громадянами ЄС як мінімум на рік. Це означає, що українці можуть цілком легально влаштуватись на роботу без додаткової бюрократії майже у будь-якій країні Європи.
Швидке працевлаштування може стати рятівним колом для тих українців, які через хворі амбіції свого північного сусіда, змушені були покинути свій дім (або те, що від нього залишилось). Європейські компанії також можуть опинитись у виграші, оскільки зараз отримають сотні тисяч кваліфікованих кадрів.
Низка громадських ініціатив зараз працює над тим, щоб організувати процес комунікації між пошуковцями роботи та роботодавцями. Вже з'явилось дві великі платформи, що координують цей процес. Розповідаємо про них детальніше.
UA Talents
UA Talents Спільний проект Івана Кичатого (СЕО azimu.ai), Ярослава Удовенко (СТО azimu.ai), Нікіти Оверчика (СЕО Cuote.app) та Міхала Шпигоцькі (OLX Group).
Серед перших партнерів ініціативи – Meta (Facebook), Bolt, Axel Springer Verlag, Zalando, StepStone. Уже на старті доступні 5 000 пропозицій з роботи.
До UA Talents створення також долучилася спільнота 2hearts, найбільша в Європі технологічна спільнота для мігрантів.
UA Talents зосереджена на двох групах: вихідці з України, які були змушені виїхати до іншої європейської країни, та переміщені особи в межах України. Мета засновників – надати змогу українським переселенцям швидко знайти роботу, зокрема і дистанційну, як за кордоном, так і у рідній державі.
Наразі у фокусі платформи вакансії технологічного сектору, але швидко з’являються запити на роботу в інших галузях. На UA Talents компанії Європи інформуватимуть про вакансії не лише дистанційної роботи з України, а й про можливість працевлаштування за кордоном.
Оскільки самі творці проекту базуються в Німеччині, то напевне закономірно, що наразі дуже багато вакансій на платформі зараз представлені саме в Німеччині. Але загалом платформа планує об'єднати вакансії по всій Європі.
Щоб знайти роботу, потрібно заповнити анкету на сайті або відгукнутись на одну з вже опублікованих вакансій.
Job Aid Ukraine
Job Aid Ukraine також німецька платформа, яка збирає базу вакансій для українських біженців. Автори проекту наголошують, що всі вакансії – виключно для потребуючих українців, які втратили домівку.
Останні кілька днів база вакансій дуже активно наповнюється, кожної години додаються десятки нових пропозицій роботи. І хоч тут більшість пропозицій так чи інакше перетинаються зі світом ІТ, є дуже багато і з інших сфер – для медиків, науковців, робота на підприємствах та у сфері послуг.
Співзасновник платформи Маркус Дікман каже, що сервіс спрямований на всі сектори та професійні групи.
"Але пропозиція має бути особливо цікавою для будинків престарілих", – вважає Дікманн. "І з іншого боку для компаній, які шукають IT-спеціалістів", – додає він. Бо їх в Україні дуже багато. За останні роки багато компаній перевели свої ІТ-відділи в Україну.
Дікманн та його соратники також планують популяризувати веб-сайт, який доступний англійською та українською мовами на місцевому рівні. Так компанія Shopware, наприклад, виділила бюджет на онлайн-рекламу та банерну рекламу та надає технічну підтримку. "Кожен надає свої послуги безкоштовно", – каже він. Це також дозволяє компаніям безкоштовно розміщувати там свої оголошення.
Усі відкриті вакансії зібрані тут, щоб зв'язатися з потенційним роботодавцем, достатньо просто відгукнутися на вакансію.
Який статус українських біженців у ЄС
4 березня Рада Євросоюзу ухвалила екстрене рішення про механізм захисту біженців з України, які втекли від російської агресії.
За ухваленим рішенням українці, отримують право на проживання, роботу в будь-якій державі ЄС, доступ до медичної допомоги та освіти для дітей.
Українці отримали всі права без подання на притулок, тобто кожному українцю не потрібно проходити довгу процедуру отримання офіційного статусу біженця, що могло затягуватись на роки.
Скористатися цим механізмом можуть громадяни України, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Утім, окремі держави-члени можуть поширити дію цього механізму також на тих, українців, які втекли незадовго до 24 лютого або опинилися в ЄС. території безпосередньо перед цією датою, наприклад, для відпустки чи роботи.
Ірина Стадник
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе