Важливими є подальші рішення про блокування "гаманців" Путіна, - Ганна Гопко
Експертка вважає, що зараз важливо перебрати ініціативу і діяти на випередження, а не так, як було раніше, коли світ реагував на вимоги Путіна.
Також Україна має стати прикладом трансформації для інших пострадянських держав та Росії зокрема, розповіла в коментарі для "Еспресо.Захід" колишня народна депутатка, фахівець із зовнішньої політика Ганна Гопко.
"Україні зараз дуже важливо разом з західними партнерами створити такий тиск, який приведе до реальної деескалації. Зупинить найгірші сценарії, які є у Путіна в голові, та дасть йому зрозуміти, що ціна його вторгнення в Україну є надмірно високою навіть для нього. Також ми маємо доводити всім, що для нас деескалація означає звільнення Донбасу та повернення Криму. Тож важливо не просто уникнути масштабної війни, уникнути тиску на Україну щодо капітуляційної угоди, але й вимагати рішення світових держав не послаблювати тиск. Слід також розуміти, що ті санкції, що введені зараз, - це лише початок. У разі наступу Росії, наступні будуть ще більш потужними. І Україні слід постійно нагадувати, що є ще SWIFT, є ще блокування суден у Босфорі", - зазначила експертка.
У цьому аспекті важливими є подальші рішення про блокування "гаманців" Путіна. Тобто слід у тих державах, де політики і чиновники з оточення Путіна насолоджуються награбованим у росіян, позбавити їх доступу до цього багатства.
"Їх слід таким же способом, як і вони вивозили дітей-сиріт з ЛДНР, депортувати з цих маєтків і країн. І коли оточення Путіна зрозуміє, що вони нев’їзні у цивілізовані країни, їх активи заморожені і вони не можуть скористатись награбованим – тоді всередині Кремля почнеться реальний рух, що впливатиме на Путіна. І прийде розуміння, що головним конкурентом Росії є не захід, а Китай, який уже сидить у Сибіру", - додала Ганна Гопко.
Щодо рішень стосовно "Північного потоку-2" – це добре, але є кроки, які будуть ще більш болючими для Росії. Це накладення ембарго на російські газ та нафту. Європа вже починає усвідомлювати, що може обійтись без їхніх енергоносіїв, і це дуже добре. Важливим зараз є перебрати ініціативу і діяти на випередження, а не так, як було раніше, коли світ реагував на вимоги Путіна.
"Україна має й надалі не погоджуватись на компроміси, як це було з водою у Крим, переговорами з "ДНР" та "ЛНР", наданням автономії. Тобто все далі відриватись від залежності від Росії та від її наративів. Адже тепер вже однозначно зрозуміло, що Путін програв Україну. Ми вже долаємо цей культ комунізму і спадок СРСР, який тяжів над нами і який досі основотворчий у Росії. І є зрозумілим, що Україна стає прикладом для інших пострадянських країн та для Росії зокрема. І це, власне, й лякає Путіна з його авторитарним режимом, що наближується до тоталітаризму", - повідомила колишня народна депутатка.
"Путін думав, що вдасться розсварити Україну, що ми почнемо лаятись і панікувати, а тут все навпаки. Люди скуповують не гречку, а зброю і набої. Політики, які були непримиренними ворогами, сідають за спільний стіл переговорів. До того ж ми маємо безпрецедентну євроатлантичну єдність і підтримку. І не дише серед політиків, але й серед громадськості навіть у таких проросійських державах, як Німеччина чи Австрія", - підсумувала експертка з зовнішньої політики.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе