У Львові затвердили програму компенсацій власникам квартир у знищених будинках на вул. Міхновських
Львівська міська рада затвердила програму виплат компенсацій власникам помешкань у трьох будинках на Міхновських, які не підлягають відновленню після російської атаки 4 вересня
Таке рішення ухвали під час сесії Львівської міської ради 28 листопада.
Львівська міська рада затвердила Програму надання грошової компенсації власникам (співвласникам) знищених внаслідок збройної агресії російської федерації об'єктів нерухомого майна (жилих приміщень, квартир) у Львівській міській територіальній громаді 04.09.2024. Йдеться про три будинки на вул. Братів Міхновських (№№ 37, 38 та 40-А), які визнані такими, що не підлягають відновленню.
будинкуЗокрема, у булинку № 37 було розташовано 4 квартири (1-кімнатних – 2, 2-кімнатних – 1, 3-кімнатних – 1). У будинку № 38 – 12 квартир (1-кімнатних – 9, 2-кімнатних – 2, 3-кімнатних – 1). та у будинку № 40-А – 4 квартири (1-кімнатних – 2, 2-кімнатних – 2). Усі ці помешкання перебувають у приватній власності фізичних осіб – власників (співвласників). Відповідно до ухвали, власники цих квартир зможуть отримати компенсації з міського бюджету.
Що треба, аби отримати компенсації за знищене житло
Для отримання грошової компенсації власники (співвласники) подають в ЦНАП заяву на ім'я директора департаменту житлового господарства та інфраструктури разом з такими документами:
- Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
- Копія документа про право власності на квартиру.
- Зобов'язання про припинення права власності на знищений об'єкт нерухомого майна (жиле приміщення, квартиру).
Розмір компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна (жиле приміщення, квартиру), який перебуває у спільній частковій власності, визначається пропорційно до розміру частки, яка належить відповідному співвласнику. У такому разі заява про надання грошової компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна може бути подана кожним співвласником окремо або одним із співвласників такого об’єкта за погодженням зі всіма співвласниками. При цьому така згода засвідчується нотаріально.
У разі, якщо знищений об’єкт нерухомого майна (жиле приміщення, квартира) перебуває у спільній сумісній власності, для цілей цієї Програми співвласники вважаються власниками рівних часток.
Як визначатимуть розмір компенсації
Розмір грошової компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна (жиле приміщення, квартиру) розраховує департамент житлового господарства та інфраструктури для кожної квартири окремо. Для цього будуть використовувати таку формулу:
Гк = Вм * К * Р
Гк – грошова компенсація
Вм – опосередкована вартість спорудження 1 м2 житла у місті, яка визначена на момент прийняття Програми (затверджується наказом Міністерства розвитку громад та територій України).
К – коефіцієнт 3
Р – загальна площа знищеного об’єкта нерухомого майна (жилого приміщення, квартири).
Підставою для перерахування коштів для виплати грошової компенсації на банківський (картковий) рахунок власника (співвласника) є рішення виконавчого комітету, яким затверджено перелік осіб, кому буде здійснюватись виплата грошової компенсації, та сума грошової компенсації. Копію рішення виконавчого комітету власникам (співвласникам) знищеного житла надсилає департамент житлового господарства та інфраструктури протягом п'яти робочих днів.
Що буде з ділянкою, на якій були знищені будинки
Програма надання грошової компенсації власникам (співвласникам) знищених внаслідок збройної агресії російської федерації об'єктів нерухомого майна дозволяє громаді вільно розпоряджатися земельною ділянкою для влаштування громадського простору (скверу).
- Актуальне
- Важливе