У Львові затвердили "Стратегію із створення безбар'єрного простору" на наступний рік. Що вона передбачає
План заходів розвитку безбар'єрності у Львівській міській територіальній громаді на 2025 рік передбачає шість основних пунктів
Відповідні плани затвердили депутати Львівської міськради на пленарному засіданні 28 листопада, інформує "Еспресо Захід".
“Мета Стратегії полягає у створенні сприятливого середовища для всіх груп населення з метою забезпечення рівних можливостей для реалізації їх прав і отримання послуг на рівні з іншими”, – йдеться в пояснювальній записці до проєкту ухвали.
План заходів саме на наступний рік передбачає напрацювання локацій і прорахунків, які необхідні, аби покращити інклюзивність районів, зокрема:
- капітальні ремонти;
- пандуси та підіймачі;
- розширені ліфти;
- створення зручної безбар'єрної карти потреб для відстежування того, що вже зроблено і що ще потрібно покращити.
Також йдеться про шість основних пунктів та заходи для кожного з них:
Фізична безбар’єрність
Включає поточні та капітальні ремонти, реконструкції з метою забезпечення безбар’єрності тротуарів, пішохідних доріжок до об'єктів соціальної інфраструктури. Окрім того, йдеться і про закупівлю 5 нових трамваїв з низькою підлогою, закупівля 50 тролейбусів з батарейним живленням, отримання 20 трамваїв з низькою підлогою, які були у користуванні, та придбання 50 12-метрових автобусів з низькою підлогою.
Інформаційна безбар’єрність
Проведення заходів, навчань з питання комунікації та поводження з людьми з інвалідністю різних категорій, розміщення табличок шрифтом Брайля для навігації у структурних підрозділах та комунальних установах Львівської міської ради, створення подкастів на тему безбар’єрності.
Цифрова безбар’єрність
Модернізація та підтримка офіційних вебсайтів та додатків Львівської міської ради та підпорядкованих підрозділів, підприємств та установ, які відповідають стандартам доступності для людей з обмеженими можливостями, розвиток цифрових навичок, впровадження систем аудіодискрипції та субтитрів для відеоматеріалів, що надають інформацію про соціальні/адміністративні/медичні та інші послуги та програми
Суспільна та громадянська безбар’єрність
Проведення регулярних консультацій з представниками громади з обмеженими можливостями щодо ефективності реалізації стратегії, Програма надання грантів та іншої підтримки для місцевих ініціатив, що сприяють соціальній інтеграції та розвитку спільноти, розробка доступних екскурсійних маршрутів для маломобільних груп населення.
Освітня безбар’єрність
Розроблення навчального курсу, у тому числі відеокурсу про допоміжні засоби для осіб з інвалідністю та осіб, які потребують реабілітації, організація навчання для молоді Львівської міської територіальної громади з метою підвищення обізнаності з питань доступності, проведення навчань для підприємців щодо принципів створення безбар’єрного простору та забезпечення доступності закладів.
Економічна безбар’єрність
Розробка та впровадження заходів Програми амбасадорів безбар’єрності у Львові, співпраця з Львівським міським центром зайнятості щодо впровадження заходів з доступності суб’єктів підприємницької діяльності, проведення панелі "Бізнес без бар’єрів" у межах форумів, обмін найкращими практиками у сфері економічної доступності: екскурсії на підприємства для маломобільних груп населення
Читайте також: Як Львів стає безбар'єрним: інтерв'ю з уповноваженою з питань доступності
Додамо, що це лише частина заходів, які передбачає план наступний рік. Повний перелік – за посиланням.
Також зазначимо, що реалізовувати цю програму планують коштами бюджету Львівської МТГ, а також користуючись грантами.
- У Рівному без попереджень перевірятимуть аптеки на безбар'єрність.
- Актуальне
- Важливе