Еспресо. Захід

На Волині швидка скасувала закупівлю спецавто, а потім придбала машини на 1 млн дорожче

28 листопада, 2024 четвер
17:20

Комунальне підприємство "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" у 2024 році активно купує спецавтомобілі

Зміст

Про це пише Сила правди, передає "Еспресо.Захід".

У червні медустанова уклала угоду на постачання чотирьох авто за понад 10 мільйонів гривень. У вересні оголосила запит ціни на аналогічний лот, але скасувала його ще до укладення угоди. Менш ніж через два місяці закупівлю оголосили ще раз, цього разу договір підписали, але авто подорожчали. 

Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф планував витратити 13,6 мільйона гривень на чотири спеціалізовані санітарні автомобілі екстреної медичної допомоги типу С. 

Відповідний запит цінової пропозиції медзаклад зробив 29 жовтня. Участь у закупівлі взяли два підприємства: ТОВ "Автоспецпром" з ціною 12 мільйонів гривень і ТОВ "Ксенко Авто Продакшн" з переможною ставкою – 11,7 мільйона гривень. Вже 4-го листопада сторони уклали договір, згідно з яким протягом місяця "Ксенко Авто Продакшн" має поставити волинським медикам чотири автомобілі "Volkswagen Crafter".

Згідно з технічними характеристиками предмета закупівлі, транспортні засоби повинні мати не менше чотирьох місць, а також вміщати хоча б одні ноші. Крім того, швидкі мають бути оснащені кисневим балоном, приладом відсмоктування, монітором тиску крові, дефібрилятором-монітором, небулайзером, апаратом для штучної вентиляції легень, електрокардіографом з функцією дистанційної передачі ЕКГ, холодильником для медикаментів та іншим обладнанням.

Про учасників закупівлі

Товариства "Ксенко Авто Продакшн" зі столиці та "Автоспецпром" з Київської області вже втретє у 2024 році пропонують автомобілі для волинської швидкої. Вони конкурували в червні, коли обласний центр екстреної меддопомоги закупив у фірми "Автоспецпром" чотири машини на базі Citroen Jumper за понад 10 мільйонів гривень. Ці підприємства також брали участь у вересні цього року в скасованій закупівлі, коли за чотири Citroen Jumper дешевшу ціну запропонував також "Автоспецпром" – 10,8 мільйона гривень. Тоді причиною відміни торгів назвали скорочення видатків державної установи.

Обидві фірми займаються виробництвом медичних спецавтомобілів та обладнання до них. ТОВ "Автоспецпром" на українському ринку понад 12 років. Під час пандемії коронавірусу підприємство активно забезпечувало медзаклади країни апаратами ШВЛ. Кінцевими бенефіціарами підприємства нині є Герман Фісталь, а також його родич Артем Фісталь.

У березні 2023 року поліція проводила на території "Автоспецпрому" слідчі дії у кримінальній справі щодо зловживання службовим становищем та заволодіння коштами. Нині ж у суді перебуває позов Офісу генпрокурора до "Автоспецпрому" про стягнення пені в сумі 13,5 мільйона гривень, який стосується одного з договорів.

Товариство "Ксенко Авто Продакшн" засноване майже 5 років тому. Згідно з даними аналітичної платформи "YouControl", фірма належить Валерію Відасову, Олександру Кучерявіну та Олександру Черкашину. За час існування вона отримала державних замовлень на понад 671 мільйон гривень. Підприємство пов’язане з одним з найбільших постачальників медичного обладнання України – ТОВ "Ксенко". Обидві компанії у 2020-2021 роках розташовувалися в одному офісі, а власник фірми "Ксенко Авто Продакшн" Олександр Черкашин у 2015 році був представником "Ксенко".

У 2023 році медичний директор Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Каленюк став фігурантом кримінальної справи. Слідство стверджує, що він вимагав від представника фірми "Медсервіс Луцьк" 20% "відкату" за перемогу на тендері. 

  • До слова, АМКУ викрив змовників, які брали участь у тендерах на поставку комп'ютерів у Львівській та Івано-Франківській областях
     
Теги:
Читайте також:
Львів
+1.3°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.97
    Купівля 41.97
    Продаж 42.47
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.32
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
22 січня
22:18
Закрив собою двох побратимів: у госпіталі помер захисник із Рівненщини
22:03
У Рівному загорівся тролейбус, його погасив поліцейський
21:46
Укрзалізниця відкрила продаж квитків на новий потяг Чернівці – Рава-Руська – Варшава
Потяг Рава-Руська – Чернівці продовжили до Коломиї
21:31
У Львові маршрутка наїхала на 46-річного пішохода
У Львові зареєстрували петицію, щоб збільшити час для безкоштовної пересадки у громадському транспорті
21:17
На Закарпатті затримала зловмисників, які переправляли ухилянтів через Тису до Румунії
20:58
"Заробили" 8 млн грн: на Хмельниччині оголосили підозри лікарям, які незаконно оформляли інвалідність
20:40
На Хмельниччині у пожежі загинула дворічна дитина
20:16
У містечку на Львівщині відкрили Алею слави з памʼятними стелами 45 захисників
19:54
Ексклюзив
Перемога чи популізм: чому активісти та юристи не сприйняли закон про заборону джипінгу в Карпатах
19:35
Огляд
БЗВП
Базова військова підготовка у вишах: за що можуть вигнати студента та хто звільняється від БЗВП
19:22
корупція
На Волині керівника комунального підприємства підозрюють у розтраті 3,8 млн грн
19:10
Огляд
Герой України та воює з 2014 року: що відомо про очільника львівської Національної академії сухопутних військ Романа Качура
18:53
дрони
Переплатили за дрони: на Прикарпатті через суд намагаються повернути до бюджету кошти
18:37
Ексклюзив
У Львові вшанували пам’ять перших полеглих Героїв Небесної Сотні
18:19
У Львові успішно провели операцію 10-місячному хлопчику, який проковтнув іграшковий перстень
18:00
прощання
У Львові 23 січня прощатимуться із захисниками Олександром Закірченком та Богданом Матійківим
17:45
ГРВІ
У Львові зростає кількість хворих на пневмонію
17:43
Огляд
Без істотних опадів: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 23 січня
17:30
На кордоні затримали автобус, в якому знайшли незадекларовані одяг та взуття на понад 3,3 млн грн
17:14
На Прикарпатті у 105 років померла зв'язкова ОУН-УПА на псевдо "Фіалка" 
17:00
"На радощах заспівав": бійці 63-ї ОМБр взяли полоненого за допомогою дрона з гучномовцем
16:44
У Львові в артцентрі Jam Factory показуватимуть кіно
16:30
Чоловіку, який влаштував стрілянину по людях на Тернопільщині, оголосили підозру
Вбито трьох людей: справу стрілянини на Тернопільщині відправили до суду
16:15
У Львові лікарі врятували 11-місячного хлопчика, який перекинув на себе чайник з окропом
16:02
Руслан Марцінків
Провадження проти мера Франківська Марцінківа щодо висловлювання про вивезення ромів з міста закрили
15:44
Буковинські лісівники показали, як розважаються ведмеді, коли не сплять
15:30
тюрма
У Львові чоловік, який переправляв ухилянтів за кордон, посадили на 5 років до тюрми
15:16
На Львівщині 14-річна дитина вчинила самогубство: поліція розслідує обставини справи
15:00
Арсен і Данило, воїни 2-ї Галицької бригади
"Соборність – це не просто історія, це наше сьогодення": воїни 2-ї Галицької бригади про бойове братерство і відчуття єдності
14:45
На Рівненщині судитимуть місцевого за бурштин на майже 1,5 млн грн 
14:31
Львівський аеропорт
Міжнародний аеропорт "Львів" співпрацюватиме з Київським авіаційним інститутом
14:14
На Хмельниччині чоловік перерахував 208 тис. грн за неіснуючий трактор
13:44
Акція нагадування про хвилину пам'яті у Львові
У Львові десятки людей вийшли на акцію нагадування про хвилину пам'яті. Фото
13:21
Соборність України як мішень. Спочатку вони ліквідували потяг "Львів-Луганськ". Блог Тетяни Вергелес
13:06
ДТП на Хмельниччині
У ДТП на Хмельниччині загинули мати з 8-річною донькою
12:51
Новини Заходу України
Тернопільщина – єдина область в Україні, де перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип
12:44
ліс
Рясне-Руська сільрада перед ліквідацією передала у приватну власність понад 2 га лісів "Галсільлісу"
12:24
У історичному ареалі Львова відремонтували ще 6 балконів за програмою співфінансування
11:57
Судитимуть мешканця Львівщини, який через кілька місяців після сварки вистежив і спробував вбити товариша
11:43
інтернет-агітаторка
Прихильниці УПЦ МП на Закарпатті, яка у своїх соцмережах поширювала російські наративи, оголосили підозру
Більше новин