В Україні через війну зросла захворюваність на ротавірусний ентерит, – Центр громадського здоров'я
У перші 6 місяців цього року інфекцію діагностували в більше ніж 3,5 тисячі українців, з них майже 3,4 тисячі – діти і більшість – у віці від 1 до 4 років
Такі дані озвучили в Центрі громадського здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".
Для порівняння, за весь 2021 рік в Україні зафіксували 4158 випадків ротавірусного ентериту, з них 4045 – у дітей.
Із 8 спалахів ротавірусного ентериту, зареєстрованих у першому півріччі 2022 року, 6 відбулося в пунктах тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, 2 – у дитсадках.
Ротавіруси – найбільш поширена причина важких діарейних захворювань у дітей молодшого віку в усьому світі. Ротавірус дуже заразний. Захворіти можна, навіть, якщо в організм потрапить менш як 100 вірусних частинок.
Інфекція передається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту із зараженими поверхнями й предметами: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час прийому їжі.
Щоб запобігти інфікуванню, фахівці ЦГЗ радять дотримуватися правил особистої гігієни та вакцинуватися. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції не є обов'язковим, однак вакцинуватися можна власним коштом. Орієнтовна вартість пероральної вакцини в приватних клініках Львова – 800-900 гривень. Дози потрібні дві, які закрапуються з інтервалом у 4 тижні.
- У ЦГЗ дали поради, як запобігти можливому ВІЛ-інфікуванню в період війни.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе