В Україні активізувалися інтернет-шахраї: як захиститися
Шахрайські дії в інтернеті становлять майже 70% від усіх звернень, які надходять до кіберполіції. Сьогодні ж спостерігають активізацію таких злочинних дій. Національний банк України розповів, як українці можуть захистити себе.
Про це йдеться на офіційному сайті НБУ, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що минулого року правоохоронці скерували до суду понад 2000 кримінальних проваджень щодо дій інетрнет-шахраїв.
"Фактично шахрайство через мережу Інтернет є світовим трендом. І у більшості випадків люди стають жертвами шахраїв через недотримання основних правил платіжної безпеки", – йдеться в повідомленні регулятора.
Найрозповсюдженішими у 2021 році шахрайськими схемами були:
- продаж неіснуючих товарів,
- псевдовиграші,
- телефонні шахрайства,
- фішингові ресурси для привласнення грошей або збору персональних даних,
- заволодіння грошима під приводом надприбутків,
- прохання знайомих про допомогу в соціальних мережах.
Нацбанк 14 лютого у співпраці з Кіберполіцією розпочав Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай. Її мета – поліпшити обізнаність громадян про кібергігієну та сприяти формуванню культури безпечної поведінки у віртуальному просторі.
У НБУ радять дотримуватися простих правил під час взаємодії з кіберпростором, зокрема у фінансових питаннях, – бажано мати окремий телефонний номер для взаємодії з фінансовою установою, зареєструвати його та "прив’язати" до своїх паспортних даних, уважно стежити за тим, де розміщується інформація про фінансовий номер, контролювати свій мобільний телефон і не залишати його без нагляду.- Нагадаємо, на Львівщині шахраї "заробили" 16 млн грн на фіктивному продажі зерна.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе