Упродовж години закарпатські медики врятували дві родини від отруєння чадним газом
Експерти застерігають: через сильний вітер та дощ у димоході може утворюватися зворотна тяга, і тоді газ йде в приміщення, а не виходить на вулицю
Про випадки повідомили у Закарпатському територіальному центрі екстреної медичної допомоги, передає "Еспресо.Захід".
За пів години до півночі на лінію "103" зателефонувала дівчина зі села Минай та повідомила, що її маму нудить і вона втрачає свідомість. Прибувши на виклик, в усіх трьох мешканців квартири медики запідозрили отруєння чадним газом. Тож бригада діяла блискавично: відчинили навстіж вікна й розпочали реанімаційні заходи. Найважчий стан був у 40-річної жінки, яка кілька разів втрачала свідомість. Дві її доньки — 16 та 18 років — скаржилися на головний біль і запаморочення. Довелося кликати на допомогу ще одну бригаду "екстренки" з Ужгорода.
Постраждалим провели терапію киснем, щоб стабілізувати їхній стан, після чого всіх трьох доправили до медичних закладів: маму зі старшою донькою до Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні, молодшу — до міської дитячої клінічної лікарні.
А вже через годину на "103" надійшов новий виклик й знову — на ймовірне отруєння чадним газом. Чоловік, який телефонував з Ужгорода, розповів, що його дружині стало зле, коли вона поралася на кухні. Жінка раптово відчула слабкість у ногах та запаморочення. Диспетчер "швидкої" порадив чоловіку негайно відчинити всі вікна, щоб максимально забезпечити доступ свіжого повітря до помешкання. Бригада прибула на черговий виклик за лічені хвилини. Стан пацієнтки медики оцінили як середньої важкості: сатурація — 86, сповільнений пульс. Але через пів години проведення кисневої терапії вона почувалася вже набагато краще. Для подальшого спостереження жінку транспортували до Ужгородської центральної міської клінічної лікарні.
Фахівці нагадують: внаслідок отруєння чадним газом виникає гіпоксія (нестача кисню). Молекули чадного газу, потрапивши у кров, зв'язуються з гемоглобіном і блокують можливість перенесення кисню до тканин. Це може призвести до незворотних змін у роботі серця й мозку.
При появі яких симптомів варто запідозрити отруєння:
- головний біль;
- нудота, блювота;
- прискорене дихання та серцебиття;
- почервоніння шкіри;
- сльозотеча;
- слабкість, втома;
- сухий кашель;
- біль у грудині;
- запаморочення;
- сонливість;
- сплутаність свідомості.
При важкому отруєнні:
- параліч;
- втрата свідомості;
- судоми;
- порушення дихання;
- розширення зіниць;
- посиніння слизових оболонок і шкіри обличчя;
Якщо ви припускаєте, що в приміщенні може бути чадний або природний газ, негайно вимкніть всі прилади, відчиніть навстіж вікна й викличте аварійну газову службу. Наявність 1% газу в повітрі може призвести до смерті.
Як допомогти постраждалому
Для початку зателефонуйте на "103" та повідомте про випадок. Після цього винесіть потерпілого на свіже повітря. Покладіть йому під голову подушку, послабте комірець і пояс й чекайте на приїзд медиків.
- У львівській квартирі двоє людей отруїлися чадним газом.
- Актуальне
- Важливе