Еспресо. Захід

Укрпошта відновлює доставку посилок залізницею після 21 року перерви

9 квітня, 2022 субота
15:45

Із 9 квітня поштові вагони доставлятимуть посилки зі Львова, Одеси, Харкова, Дніпра до Києва та у зворотному напрямку

Зміст

Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація, передає "Еспресо.Захід".

Для поштових доставок працюватимуть 14 спеціальних вагонів.

"Один залізничний вагон може перевезти близько 40 контейнерів, а це орієнтовно 2,4 тис посилок. За тиждень, враховуючи всі маршрути, залізничними вагонами можна буде перевезти додатково близько 140 тисяч посилок", – розповідають у ЛОДА.

Попри те, що поштові вагони їздитимуть із 5 міст, надіслати посилку можна буде й до інших населених пунктів, де працюють відділення Укрпошти. Далі Укрпошта здійснюватиме доставку вантажів, які надійдуть залізницею, до пункту призначення магістральними автомобілями.

"Попри те, що Укрпошта досить швидко налагодила логістику в умовах війни, через велику кількість блокпостів та через воєнні дії і їх наслідки у вигляді замінованих доріг та пошкоджених мостів доставка відправлень автошляхами затягується. Разом з тим, у нас збільшується кількість задач – крім посилок, ми розвозимо гуманітарну допомогу, допомагаємо з релокацією підприємств, і щоб робити це все, ми шукаємо варіанти посилити нашу логістичну мережу. Тому доставка залізницею – це наразі потрібне і вчасне рішення, щоб ми мали додаткові способи доставляти поштові відправлення, насамперед гуманітарні, в яких є велика потреба", – пояснює генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Гуманітарні вантажі від волонтерів також возитимуть залізницею. Про те їх приймають не у всіх відділеннях Укрпошти, а тільки у тих, що розміщені поруч із центральними залізничними вокзалами.

"З 9 квітня гуманітарний вантаж можна оформити до відправлення у відділенні міста Львів №79023 за адресою пл. Двірцева, 1. На наступному тижні відправити гуманітарні вантажі можна буде з Києва (відділення 02505), Дніпра (відділення 49501), Одеси (відділення 65501) та Харкова (відділення 61501). Оформити відправлення можна буде також в особистому кабінеті", – роз’яснюють у ЛОДА.

Для волонтерів діятиме спеціальний тариф, за яким вартість одного відправлення до 30 кг та найдовшою стороною до 70 см буде 25 грн. Сплата за рахунок отримувача неможлива.

"Це мінімальна вартість, яка йтиме на підготовку та обслуговування поштового вагону. Проте, якщо у волонтерів наразі немає можливості сплатити за вартість посилок, вони все одно будуть прийматися до відправлення. Про безкоштовне відправлення потрібно повідомити оператору – його вартість буде покриватися за рахунок залучення коштів благодійних фондів. Термін зберігання посилки у місті призначення – до 14 днів. Після цього, у разі якщо отримувач не забрав посилки, Укрпошта буде передавати їх волонтерським організаціям та фондам".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
Львів
+15.5°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
6 червня
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
11:17
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
2026, п'ятниця
5 червня
19:15
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
18:52
На Львівщині 6 червня очікуються дощі та грози, місцями град і туман
18:35
Обмін полоненими 05.06.2026
П’ятеро жителів Хмельниччини серед звільнених з російського полону українців
18:18
Анастасія Гнатишин
15-річна львів’янка Анастасія Гнатишин стала чемпіонкою Європи з шахів
17:52
Обмін полоненими 05.06.2026
Двоє жителів Рівненщини серед звільнених з російського полону військових
17:36
Добротвірське водосховище
Апеляційний суд зобов’язав повернути державі 667 га земель Добротвірського водосховища
16:37
Олександр Романчук
Прикарпатець і футболіст збірної України Романчук зворушив жестом у військовому шпиталі на Львівщині
15:43
Обмін полоненими 05.06.2026
З російського полону повернулися четверо волинян та захисник із Маріуполя, мати якого проживає в Ковелі
15:23
обмін
Серед звільнених з полону — четверо прикарпатців повернулися додому
15:05
на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
Фальшива третя дитина: на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
14:37
ТЦК
Посадовця Луцького ТЦК затримали за підозрою в отриманні $7000 за уникнення мобілізації
10:56
пункт пропуску, прикордонники
Рух транспорту через ПП "Солотвино" на кордоні з Румунією призупинять на 10 днів: графік обмежень
10:23
прощання з Героями
На Львівщині 5 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:53
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
09:15
Держкомісія дозволила ексгумацію польських та українських поховань у Львівській, Волинській і Тернопільській областях
08:39
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
2026, четвер
4 червня
19:19
розумні бодікамери, Тернопільщина
На Тернопільщині вперше в Україні впровадили автоматичний запис бодікамер поліцейських при застосуванні зброї
18:45
Посадовцям ТЦК на Закарпатті повідомлено про підозру за незаконне утримання та катування людей
Посадовцям ТЦК на Закарпатті повідомлено про підозру за незаконне утримання та катування людей
18:00
тримав у рабстві
До суду передали справу про 23-річне трудове рабство, в якому підприємець зі Львівщини тримав однокласника
17:23
Ексклюзив
Лассіна Траоре (ліворуч), "Шахтар" - "Карпати"
Рекордні 8 млн євро за Домчака та Фаала: чи змінять "Карпати" свою трансферну філософію
17:00
Олена Рибалко
109-річна львів’янка, яка пережила Голодомор і допомагала повстанцям, відсвяткувала день народження
16:30
У Львові викрили бордель
У Львові викрили бордель і мережу вивезення жінок за кордон: організаторку затримано
15:55
Двоє лікарів, одягнені у спеціальний медичний одяг синього кольору, маски та операційні окуляри, виконують оперативне втручання.
У Львові 8-річному хлопчику видалили одну з найскладніших пухлин мозку
15:18
Приміщення сміттєпереробного заводу всередині
Львів отримав назад майже 1 млн євро авансу за невиконані роботи на сміттєпереробному заводі
14:47
на Львівщині викрили батька та сина
Обіцяли інвалідність і виїзд за кордон за $15 000: на Львівщині викрили батька та сина
Більше новин