Україні терміново потрібно прийняти закон про меценатство, – волонтерка Олеся Галканова-Лань
Українським волонтерам потрібна законодавча база, щоб почувати себе в безпеці
Про це в коментарі "Еспресо.Захід" зазначила режисерка театру ім. Заньковецької, волонтерка Олеся Галканова-Лань.
Вона радить усім волонтерам детально документувати кожен свій крок і офіційно оформляти свою діяльність.
"Ті волонтери, які зареєстрували громадські організації, будуть почувати себе в більшій безпеці, ніж ті, які ГО не мають. До них виникає довіра, адже людина може відкрито прийти, запитати чи подивитись, на що вона дала гроші", – пояснює волонтерка.
Попри це, Галканова навіть уважних волонтерів не вважає зараз захищеними. Адже їм бракує законодавчої бази, що регулювала би волонтерську діяльність в Україні.
"Волонтери в Україні не є захищеними. Нам потрібен закон, або хоча б правка до закону – про надання допомоги. Щоб чітко було прописано: про волонтерські благодійні фонди, про громадські благодійні фонди, про громадські організації" – зазначає Галканова-Лань.
Вона додає, що з 2014 року волонтери стали важливою складовою українського суспільства.
"Модель варто шукати в міжнародних волонтерських організаціях. От, для прикладу, UNICEF. Можна взяти за модель міжнародні закони і накласти на реалії України. Також в Україні поки нема закону про меценацтво. Знаю, що такий законопроєкт готували для подання у Верховну Раду. Він дуже важливий, бо волонтерська допомога – це, в принципі, і є меценатство", – наголосила режисерка.
Більше про волонтерську діяльність режисерки Олесі Галканової-Лань читайте на "Еспресо.Захід" вже згодом.
Як ми писали раніше, засновниця благодійного фонду Наталія Ліпська порадила волонтерам, як уникнути переслідування з боку правоохоронців
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.- Актуальне
- Важливе