Еспресо. Захід
Ексклюзив

У сусідньому будинку могли бути окупанти: командир взводу 125-ї бригади ТрО Еріксон розповів про бої у Бахмуті

3 травня, 2023 середа
10:57

Бригада два місяці перебувала в місті. Бійці підсилили славетних "холодноярівців"

Зміст

Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася із командиром взводу 125-ї бригади ТрО ЗСУ Еріксоном.

Військові 125-ї бригади ТрО Збройних сил України два місяці брали безпосередню участь в обороні Бахмуту. Пліч-о-пліч билися з бійцями легендарної 93-ї механізованої бригади ЗСУ "Холодний Яр". За словами командира, складність роботи в Бахмуті в тому, що відбувається близький вогневий контакт з противником. Це бої в місті, які мають специфічний характер. Небезпека є не лише від вогневої зброї, але і від уламків  будівель при потраплянні в них снарядів. Небезпека криється за кожним рогом.

"У Бахмуті оборона міста була найголовнішою, – розповідає Еріксон. – Ми чули голоси ворога, дуже близько відбувалися бої. Лінія зіткнення часами доходила до 60 метрів, а в деяких випадках ще ближче. Бувало, лише вулиця розділяла. Вони могли бути на протилежному боці, у сусідньому будинку. Тому там було багато контузій, адже працювала артилерія, танки, літаки АГС, ручні гранати та  РПГ".

Ми тримали оборону достойно, з честю і заплатили за це високу ціну

На сам перед треба сказати, що 125 бригада ТрО – це легка піхота. Тому військовим бригади, котрі перебувають на лінії фронту, на нульових позиціях приходиться дуже не просто без важкої техніки. Вони достойно тримали оборону і швидко опановували нові види озброєння. Командир взводу наголошує, нині воюють люди, які до повномасштабного вторгнення були менеджерами, робітниками і звичайними не військовими людьми, але з великим бажанням захищають свою Батьківщину.

125-а бригада ТрО у Бахмуті

Фото: пресслужба 125-ї бригади ТрО

"Наша бригада – це бригада тероборони. Тому, в принципі нема різниці, де вести бойові дії. Є просто певні складності і відмінності в тактиці ведення боїв, – наголошує Еріксон. – Найголовніше, коли є хороший зв'язок і хороша аеророзвідка. Ми ж реально бачимо, що зараз воює інтелект. Не тільки солдат в окопі, а й техніка, кмітливість та штучний інтелект. Що ми варті без очей та зв'язку? Коли є хороші розвідувальні дані, можна наносити ураження противнику і запобігти безпосередньому вогневого контакту на короткій дистанції. Можливість знищувати його артилерію, яка розташована за багато кілометрів від місця ведення вогню, яка вражає піхоту та техніку. Мої побратими швидко, за короткий час освоїли усі ці засоби".

Нині для військових Бахмут – символ незламності. Еріксон переконаний, росіяни це розуміють і хочуть зламати українців саме у цьому місті.

"Бахмут важливий для них і для нас, це не просто місто, це  український символ незламності – наголошує Еріксон. – Тому їм важливо нас витіснити з нього. Але їм не вдасться цього, ми будемо тримати його до останнього. Ми достойно, з честю тримали оборону і заплатили за це високу ціну. Я можу тільки з гордістю сказати, що служу і воюю з чудовими людьми, котрі знали куди йшли в готовності захищати свою свободу та Батьківщину".

Теги:
Читайте також:
Львів
+25.2°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
15:42
Сергій Сенюра, Олександр Мураховський та Роман Рубан
Українська команда у складі львів'янина і 2 буковинців виборола бронзу на Кубку Європи з ульотного спорту 
14:47
чоловік вчинив самоспалення
На Стрийщині 51-річний чоловік вчинив самоспалення після конфлікту з родичкою
14:24
регбі-5
Львів приймає фінал Всеукраїнських шкільних ліг з регбі-5
14:00
Тарас Матвіїв
На Львівщині невідомі осквернили могилу Героя України Тараса Матвіїва
13:25
Kordon Race
Понад 30 унікальних перешкод та трейловий забіг на 16 км: 13 червня відбудеться благодійний Kordon Race
12:54
ампфутбол
У Львові відбудеться третій раунд Суперліги чемпіонату України з ампфутболу
10:55
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
10:14
Владислав на псевдо Спартан
"Тоді ми вперше зрозуміли, що таке війна": історія командира екіпажу НРК 102-ї бригади
09:32
прощання з Героями
Львівщина 9 червня попрощається зі сімома захисниками
09:06
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
08:34
У Калуші на Прикарпатті повернули додому мобілізованого батька, який сам виховує доньку
07:30
Огляд
Найбільший європейський метеорит упав на Закарпатті 160 років тому. NASA попереджає: у п'ятницю буде ще один
2026, понедiлок
8 червня
19:00
погода літо
На Львівщині 9 червня очікується переважно суха погода, ввечері місцями дощі та грози
18:40
Від завтра у Львові ремонтують Стрийську: що зміниться для водіїв
18:19
будівництво мосту через річку Прут на Буковині
БЕБ скерувало до суду справу посадовців через збитки на понад 2,5 млн грн під час будівництва мосту на Буковині
18:07
Оновлено
Площа Ринок, 17
"Звичайна робоча ситуація": у ЛОР прокоментували скандал з виселенням Товариства польської культури з будівлі на площі Ринок
17:56
благодійний забіг "Run for Veteran" у Брюсселі
Ветеран бригади "Хижак" зі Львівщини подолав 5 км на протезах у Брюсселі
17:30
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
17:12
фіктивне подружжя
"Шлюб через добре серце" з 63-річною жінкою та цивільна дружина поруч: прикордонники викрили псевдоподружжя
16:33
Наталія Дзісяк
У Львові провели рідкісну трансплантацію з 50% сумісністю: донька врятувала маму
16:00
забруднення
У Львові судитимуть ексзаступника директора ЛКП "Збиранка" через шкоду довкіллю на 2,1 млн грн
15:30
регбі
Жіноча збірна України з регбі-7 виграла перший тур чемпіонату Європи в Хорватії
14:57
Поліцейські розслідують обставини смерті дворічного хлопчика на Львівщині
На Львівщині судитимуть посадовицю, яку підозрюють у службовій недбалості через смерть 2-річної дитини
14:31
Людмила Калабуха
Львівська письменниця Людмила Калабуха  презентувала українську бізнес-літературу на фестивалі в Мілані
13:16
ОК "Захід" заперечило вибух на Рівненському полігоні через помилку інструктора: поранений військовий отримав травми на Сході
11:03
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
10:23
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей", – офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей": офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
09:34
Оновлено
Прощання з Героями
На Львівщині 8 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:04
Бійці 128 бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
Жодне укриття не рятує: бійці 128-ї бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
2026, неділя
7 червня
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
Більше новин