У сільській церкві на Волині віднайшли сімейні ікони ХІХ століття
У церкві села Грибовиця, що біля Нововолинська, вдалося віднайти сімейні ікони, виконані на замовлення археолога Юліана Дверницького в другій половині ХІХ ст.
Про це повідомили в Нововолинському міському історичному музеї.
Провідний науковий співробітник музею Юрій Велінець та художник-реставратор Артем Погрібний проаналізували церковний опис 1926 року в Покровській церкві села Грибовиця. Завдяки цьому вдалося віднайти сімейні ікони, які були виконані в другій половині ХІХ ст на замовлення знаного археолога Юліана Дверницького.
На іконах зображені святі покровителі родини Дверницьких. Відповідно до них можна визначити найближчих рідних Юліана Дверницького та здійснити генеалогічне дослідження, – зазначають музейники.
Довідково. Юліан Дверницький (1838 – 1906 рр.) був власником маєтку в Будятичах на Волині, археологом, головою братства Святого Володимира у Володимирі-Волинському (нині - Володимирі) та хранителем давньосховища (перший прототип волинського музею).
- Про дослідження Нововолинська та його околиць аспірант-історик Волинського національного університету імені Лесі Українки Юрій Велінець розповідав для Еспресо.Захід.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе