У школах Львівщини розкажуть, як вберегтися від сексуального насильства в інтернеті
Інформаційні кампанії відбудуться в рамках соціального проєкту #Stop_sexтинг.
На Львівщині стартували Дні безпечного інтернету. З 9 до 19 грудня у школах розповідатимуть про те, як вберегти дітей від сексуального насильства в мережі, а в Центрі гідності дитини Українського католицького університету можна за допомогою віртуальних технологій подивитися виставку "(Не)дитячі онлайн-стосунки". Про це повідомляє "Еспресо-Захід".
Дні безпечного інтернету на Львівщині проводять в рамках соціального проєкту #Stop_sexтинг, мета якого – запобігти сексуальному насильству щодо дітей в інтернеті.
"Проблема є серйозною, – каже засновниця проекту #Stop_sexтинг Анастасія Дьякова. – Ми маємо величезне дослідження, в рамках якого опитали 4700 дітей. І дуже багато дітей повідомили про те, що вони отримують або запити на надсилання таких матеріалів, або їх надсилають, або отримують інтимні фото або відео від людей, яких вони ніколи не знали й не бачили в своєму житті".
Як правило, зловмисники, сховані за фальшивими акаунтами у соцмережах, ініціюють спілкування з дітьми, входять у довіру, стають нібито друзями та поступово витягують певну інформацію. Потім, шантажуючи та погрожуючи, вимагають від дітей присилати їм фото із оголеним зображенням.
Вимагати такі фотоматеріали можуть і знайомі дитини – дорослі чи однолітки.
"Ці матеріали можуть виявити в соціальних мережах, в групах класу, коли, наприклад, однокласники також можуть вимагати такі матеріали, – каже Анастасія Дьякова. – Інколи діти навіть задумуються щодо злочинів проти себе, бо вони не знають, як впоратися з цією ситуацією. Їм дуже соромно перед однокласниками, перед іншими людьми, соромно повідомити про це батьків".
Щоб запобігти таким злочинам, рух #Stop_sexтинг проводять інформаційні кампанії по всій Україні. Раніше заходи вже провели у Черкаській області. А тепер – у школах Львівської області.
"Ми всі разом будемо вчитися привертати увагу до того, що це важлива інформаційна наша складова, інтернет. Але вона має мати культуру використання. Є, звичайно, якісь заборонені матеріали, маємо відкрито говорити про те, що не робити, а що можна робити", – каже Валентина Загрева, начальниця управління Державної служби якості освіти у Львівській області.
Експерти проекту #Stop_sexтинг радять дітям не відправляти своїх фото-, відеоматеріалів знайомим чи незнайомцям у мережі. А батькам – бути уважним до поведінки дітей в інтернеті, а в разі, якщо ваша дитина таки стала жертвою секстингу, в жодному разі не звинувачувати її, а намагатися допомогти психологічно й обов’язково звернутися до кіберполіції.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе