У Львові закупили 20 наземних гідрантів за мільйон гривень. Де встановлять
Львівводоканал закупив 20 наземних гідрантів у дніпропетровської фірми, вартість одного – 45 780 грн
Про це повідомили у ЛМКП "Львівводоканал" у відповідь на інформаційний запит "Еспресо.Захід".
На початку лютого 2022 року ЛМКП "Львівводоканал" оголосило тендер на закупівлю 20 наземних гідрантів. Ціна була сформована у результаті відкритих торгів на майданчику тендерних закупівель Prozorro. Вартість одного наземного гідранта в підсумку становила 45 780 грн (без ПДВ). Переможцем тендерної закупівлі стало ТзОВ "Науково-комерційне підприємство "Дніпро" (м. Дніпро).
Як зазначено в технічних характеристиках виробника, такий пожежний гідрант є наземним з подвійним замиканням і монтується до підземних горизонтальних ділянок трубопроводу, які розташовані нижче від рівня промерзання ґрунту.
Наразі такі наземні пожежні гідранти встановлено за адресами:
• вул. Листопадового Чину, 8;
• вул. Костя Левицького, 95 (сквер);
• просп. Свободи, 28 (поблизу Оперного театру);
• просп. Червоної Калини (поблизу кінотеатру ім. Довженка).
Решту локацій можливої заміни підземних гідрантів на наземні буде узгоджено відповідною комісією, яка має визначити доцільність і потребу заміни підземних пожежних гідрантів на наземні згідно з переліком адрес, який подало Головне управління ДСНС України у Львівській області.
Як повідомили у відомстві, рятувальники подали на розгляд комісії перелік вулиць у центральній частині Львова, де існує можливість (гідранти розміщені не на проїжджій частині) та є потреба заміни підземних гідрантів на наземні. Відповідно до рішення комісії Львівводоканал встановить наземні пожежні гідранти.
У Львівводоканалі додали, що заміна пожежних гідрантів спричинена "неодноразовими зверненнями представників ГУ ДСНС щодо потреби заміни підземних вуличних гідрантів на наземні з метою недопущення їхнього блокування автомобілями і зменшення часу на пошук гідрантів та відбору води у цілях пожежогасіння".
"Саме в центральній частині міста були зафіксовані часті випадки блокування автомобілями підземних гідрантів, що унеможливлювало доступ до них. Припарковані автомобілі, літні майданчики – усе це ускладнює доступ до підземних гідрантів. Наземні вуличні пожежні гідранти довели свою ефективність, їх використовують у багатьох європейських містах, зокрема у центральній частині Відня, Праги, Зальцбурга тощо", – кажуть у Львівводоканалі.
Загалом на балансі Львівводоканалу перебуває 2866 пожежних гідрантів. Частина з них розміщена на проїжджій частині, тому вони не можуть і не будуть замінені на наземні.
Зазначимо, в коментарі "Еспресо.Захід" речник ГУ ДСНС України у Львівській області, полковник Віталій Туровцев також розповідав, що наземні гідранти – це типова європейська практика, яка спрощує роботу рятувальникам і робить гасіння пожеж більш оперативними.
"Стандартна практика європейських країн, що гідранти повинні бути наземні, а не підземні, як зараз в нас вони всі встановлені. Чому? Для нас, користувачів гідрантів, це зменшує час подачі води під час гасіння пожежі. Приїхали автомобілем, одразу приєднали рукав і отримали воду. Щодо підземних, наприклад, коли зима, потрібно ще його знайти й відкопати від снігу, потім відкрити люк, поставити наземну колонку, закрутити й підняти рукав. Це все – дорогоцінний час. Також бувають випадки, коли на кришках підземних гідрантів запаркований транспорт. Тоді потрібно або шукати власника цього транспорту, щоб звільнив місце, або шукати інший гідрант. До того ж підземні гідранти частіше ламаються, бо розміщені під землею", – прокоментував Віталій Туровцев і додав, що в ідеалі для рятувальників було б добре, якби всі гідранти були наземного зразка.
- Нагадаємо, в кінці березня у Львові на вул. Михайла Грушевського Львівводоканал забрав наземний гідрант і повернув туди підземний
- Актуальне
- Важливе