У центрі Львова втопили гідрант-мем, встановлений посеред тротуару
У Львові на вул. Михайла Грушевського ЛКП "Львівводоканал" забрав наземний гідрант і повернув туди підземний
Це помітили у ГО "Зручне місто", передає "Еспресо.Захід".
"Можуть, якщо хочуть! Після розголосу гідрант, який стирчав посеред тротуару, замінили назад на втоплений в землю. То одразу і відповідь на питання "Що дають ваші публікації" і доказ того, що попередня зміна була необов'язковою. Сподіваємось, їх скрізь ліпити припинять!", - пишуть активісти.
Відзначимо, що цей наземний гідрант з’явився посеред вулиці понад тиждень тому і одразу став мемом в соцмережах. Його колаж почали використовувати в різних громадських просторах.
Адже після його встановлення виглядало, наче він "виріс з-під земл", пробивши собі шлях через бруківку.
У Львові впродовж тижня з’явилося ще декілька таких наземних гідрантів посеред тротуару. Наприклад, такий є біля Львівського університету недалеко від пішохідного переходу.
Наземні гідранти - стандартна практика європейських країн
Як розповів "Еспресо.Захід" речник ГУ ДСНС України у Львівській області, полковник Віталій Туровцев, наземні гідранти – це типова європейська практика, яка спрощує роботу рятувальникам та робить гасіння пожеж більш оперативними.
"Стандартна практика європейських країн, що гідранти повинні бути наземні, а не підземні, як зараз в нас вони всі встановлені. Чому? Для нас користувачів гідрантів – це зменшує час подачі води під час гасіння пожежі. Приїхали автомобілем, одразу приєднали рукав і отримали воду для гасіння пожежі. Що стосується підземних, наприклад, коли зима, тоді ще потрібно його знайти і відкопати від снігу, потім відкрити люк, поставити колонку наземну, закрути і підняти рукав. Це все дорогоцінний час. Також бувають випадки, коли на кришках підземних гідрантів запаркований транспорт. Тоді потрібно або шукати власника цього транспорту, щоб звільнив місце, або шукати інший гідрант. До того ж, підземні гідранти частіше ламаються, бо знаходяться під землею", - коментує Віталій Туровцев і відзначає, що в ідеалі для рятувальників було б добре, коли всі гідранти були наземного зразка.
Також він додав, що такі гідранти розміщують по лінії, де проходить водопровід, тобто де закопана труба з водою, туди і підключають гідрант.
"Чи можна їх зміщувати вправо чи вліво, щоб вони не створювали незручностей для пішоходів, тут вже питанням до водоканалу, чи технологічно це можливо. Водомережа в європейських країнах не завжди проходить по дорогах і тротуарах, а часто присадибними ділянками, скверами. Але за кордоном також можуть бути гідранти посередині тротуару, коли немає іншої можливості їх розмістити. Загалом кажучи, гідранти – це є повністю господарка водоканалу, ми просто користувачі. Ми рекомендували їм перейти на наземні гідранти, вони їх самостійно розміщують. Зараз проходить процес встановлення наземних, заміна підземних. Коли будуть встановленні, тоді спільно з водоканалом будемо перевіряти їх справність", - сказав речник ГУ ДСНС України у Львівській області.
Стосовно повернення підземного гідранту на вул. Михайла Грушевського, Віталій Туровцев повідомив, що не має інформації, чому так сталося.
"Ми не є власниками водомереж, ми лише їх користувачі, як і всі інші мешканці Львова. Для рятувальників зручніше, коли є наземні гідранти. Тому я вважаю, при можливості, було б правильніше, коли наземний гідрант для зручності пішоходів можна змістити праворуч чи ліворуч, а не повертати підземний", - підсумовує Віталій Туровцев.
- Нагадаємо, у львівському парку облаштують свердловину для реабілітаційного центру
- Актуальне
- Важливе