У Львові ухвалили програму Нацспротиву. Школярі вже вчаться стріляти
Усі учні проходять домедичну підготовку та основи стрільби. Навчання проходять на базі шкіл та у військовій частині Національної гвардії.
Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала навчання старшокласників.
Депутати Львівської міської ради підтримали Програму заходів щодо підготовки Львівської міської територіальної громади до національного спротиву. Серед заходів для захисту міста та області окреме місце визначено для підготовки старшокласників. Завдання — вміти володіти зброєю та знати основи домедичної підготовки.
Дітей навчають комплексно: домедична підготовка, стрільба, розбір автомата та спілкування з психологом
Заняття проводяться для старшокласників усіх шкіл. Розроблено кілька напрямків. Усі пройдуть підготовку на базі навчального закладу, а поступово проходитимуть інструктаж у військовій частині Національної гвардії України. Про це запевнила в.о. керівниці управління освіти Львова Леся Васюта.
"Є напрацьовано кілька напрямків, - розповідає Леся Васюта. - Перше — навчання домедичної допомоги, щоб діти знали, як діяти у певних ситуаціях. Також навчання дітей стрільби з пневматики і в електронних тирах. У нас є 18 навчальних закладів у яких є приміщення обладнані під тир. Тож складено графік, хто у який день відвідуватиме навчання, аби усі змогли пройти практику стрільби з пневматичної зброї. Крім того є домовленості з Львівським медичним університетом імені Андрея Крупинського, де також проводять навчання дітей. Також у школи приходять представники університету безпеки життєдіяльності. Тобто у нас заходи розроблені комплексно. Найкращий, звісно, підхід, коли дітей навчають всього в комплексі. Такого результату ми можемо досягти у військовій частині Національній гвардії, де вже відбуваються навчання і протягом лютого шість шкіл пройдуть такий вишкіл на базі частини".
Один з перших на навчаннях прийшов десятикласник Михайло. З ним спілкуємося у той час, коли хлопець вчиться розбирати зброю. Хлопець вперше працює зі зброєю. Каже цікаво і зрозуміло. Інструктор показує, а юнаки намагаються повторити.
"Одразу вдалося, - каже Михайло Гірник. - За сьогодні насправді корисних речей вдалося навчитися. Я вважаю це має бути на постійній основі в школах і в університетах. Адже нині така ситуація на кордоні. Загроза з боку Росії залишається, тому такі навчання потрібно проводити якомога частіше".
Дівчата під час стрільби більш наполегливі і подекуди демонструють кращі результати
Під час навчань школярі діляться на чотири групи по десять людей. І поступово проходять чотири локації, де з учнями працюють фахові інструктори. Одинакові навчання проходять дівчата і хлопці. Дівчатам хіба що важко зброю тримати, - зізнаються. Втім результати у них подекуди й кращі. Як розповіла інструкторка з бойової та спеціальної підготовки Юлія Мірчук, хлопцям швидше вдається, але дівчата більш наполегливі.
"Старшокласники стріляють із лазерної установки, яка імітує бій із автомата Калашникова, - розповідає старша інструкторка з бойової та спеціальної підготовки за напрямком вогнева підготовка та тактична медицина Юлія Мірчук. - Основне чого хочуть навчити школярів - володіти бойовою зброєю та особливості дихання при стрільбі. Це найкраще для людей, котрі вперше взяли в руки зброю. Для того, щоб їм не було страшно від моменту першого пострілу. Тут не має віддачі, лише їхні влучення та результат. Дуже хороші результати показують дівчатка, вони більш старанні. Хлопцям можливо дається трошки швидше".
Зі школярами працюють виключно підготовлені інструктори. До прикладу Юлія Мірчук в армії трохи більше п’яти років. Вона медик за освітою, пройшла курси тактичної медицини, а нещодавно отримала спеціальність за напрямком вогневої підготовки. У військовій частині зазначають, раніше інструктори практикували заняття в школах, але вони були менш ефективні.
"Навчатися на базі військової частини краще через матеріально-технічний стан, - каже речниця Західного територіального управління Національної гвардії Аліна Новікова. - Працюють зі школярами виключно підготовлені інструктори, котрі займаються підготовкою особового складу військової частини. Це ті інструктори, котрі переймали знання у наших іноземних колег, а також проходили підготовку на базі у місті Золочеві".
Упродовж лютого до комплексних навчань залучать шість навчальних закладів міста. Надалі планують охопити учнів також інших шкіл, аби усі діти отримали комплексні знання і знали як діяти у надзвичайних ситуаціях.
- Нагадаємо, депутати Львівської міської ради звернулися до президента, Верховної ради, Кабмін та Ради нацбезпеки і оборони України, аби дофінансувати створення територіальної оборони міста.
- Тим часом на тероборону Львівщини виділили п’ять мільйонів гривень.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе