У Львові перевірять, чи всі міські лікарні доступні для людей з інвалідністю
За підсумками такої перевірки у медустановах мали б облаштувати палати й туалетні кімнатами, які відповідали б критеріям доступності та могли б забезпечити потреби осіб з інвалідністю у кількості, передбаченій законодавчими нормами.
Сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Львівської міської ради в мера і його підлеглих вимагали провести перевірку лікарень міста Львова на наявність належних умов для перебування та лікування осіб з інвалідністю, залучивши до неї експертів з доступності та представників громадських організацій людей з інвалідністю.
Відповідне зверненняозвучила депутатка Львівської міськради від фракції "Європейська Солідарність" Уляна Пак.
За її словами, в деяких львівських лікарнях зараз не госпіталізовують пацієнтів з інвалідністю через те, що медустанови не мають належних умов для їхнього перебування.
Уляна Пак розповіла про щонайменше два випадки, коли лікарні не приймали на госпіталізацію пацієнтів хворих на COVID-19, які пересуваються на візку.
"До мене звернулися мешканці Львова, які мають інвалідність І групи. Люди розповіли, що у них виявили захворювання на COVID-19, відповідно їх повезли до лікарні. Однак через особливості свого тіла вони були змушені написати відмову від госпіталізації. У лікарні не виявилось належної палати для осіб, які пересуваються на інвалідному візку, не було також належно облаштованих туалетних кімнат. Понад те, в лікарні не було жодного ліжка, яке відповідає потребам людини з інвалідністю. Люди з інвалідністю, як і решта, мають право на отримання медичної допомоги. Проте відсутність належних умов для їхнього перебування у лікарнях є перешкодою для реалізації такого права", – наголосила Уляна Пак, нагадавши, що у ст. 25 Конвенції про права осіб з інвалідністю, яка ратифікована Верховною Радою України та є частинною національного законодавства, зазначено, що держави-учасниці визнають, що особи з інвалідністю мають право на найбільш досяжний рівень здоров'я без дискримінації за ознакою інвалідності. Держави-учасниці вживають усіх належних заходів для забезпечення доступу осіб з інвалідністю до послуг у сфері охорони здоров'я, які враховують ґендерну специфіку, у тому числі до реабілітації за станом здоров'я.
Відтак мер Львова дав доручення управлінню охорони здоров’я міста перевірити всі поліклініки і лікарні Львова на доступність для людей з інвалідністю. Після свят Андрій Садовий пообіцяв повернутися до цього питання.
"Скеровую доручення, щоб управління охорони здоров’я дало чіткий зріз, щоби нова очільниця особисто пройшлася по всіх лікарнях і поліклініках з тим поглядом, як це бачить людина з інвалідністю. Це дуже важливо. Після обстеження ми повернемося до цього питання, по декількох лікарнях я проїдуся сам і подивлюся на це з особливим поглядом", - сказав Садовий.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе