У Львові хочуть знищити унікальну Білогорщу: заказник vs гаражі
Торфовище Білогорща – це єдиний на теренах України природний заказник, який розташований у межах міста, і його територія не дає спокою забудовникам
Про заказник та його можливу долю дізнавалась журналістка "Еспресо.Захід".
На 58 гектарах Білогорщі мешкають червонокнижні види комах, птахів та ссавців. Ще частина місцевих жителів занесені до Бернської Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. Окрім того, територія заказника слугує природнім абсорбентом шкідливих речовин, тож значною мірою рятує якість повітря у місті.
"Ця територія є буфером від виробничих підприємств і цехів на території Сільмашу, вона впитує усі ті шкідливі речовини, які вони виробляють, саме завдяки торфовищу ми тим всім не дихаємо, наше повітря чисте, – пояснює ініціаторка збереження заказника Наталія Кузьма у коментарі "Еспресо.Захід" під час екскурсії Білогорщею для мешканців Львова. – Я дуже часто наголошую на тому, що торфи абсорбують шкідливі речовини – і їх знищення позначиться на якості повітря у Львові".
Проте зараз існує велика загроза для Білогорщі втратити статус заказника та значну частину земель – у судах намагаються оскаржити сам факт його існування і дуже хочуть віддати під чергові забудови. Судяться кооперативи.
"Вони хочуть частину цієї території привласнити і збудувати там гаражні кооперативи, але насправді ми розуміємо, що це є схема. Тут не будуть тільки кооперативи, це буде набагато гірше окупування цих земель. Під шумок війни ці люди подумали, що дуже легко буде зараз виграти. Але ми розуміємо, що кожен бореться зараз на своєму фронті, ми маємо загалом цю країну змінювати. Якщо ми хочемо не просто в активних бойових діях перемогти, але й закріпити цю перемогу в Україні, нам важливо відстояти цей стратегічний природний об’єкт для нашого міста і його мешканців", – переконана пані Наталя.
Як наголосили активісти під час екскурсії, щоб врятувати Білогорщу, важливим є розголос – кожен може цікавитись справою, говорити про неї, писати та приходити. Ще один необхідний крок для життя заказника – це маркування чітких його меж, а згодом маркування на території туристичних стежин та маршрутів.
Довідка.
Загальний розмір Торфовища Білогорща – 58 га, тут збереглися фрагменти природних екосистем торфовищ, описаних понад 100 років тому. Основною перевагою цієї території є те, що вона не була меліорована, тобто її майже не торкнулося осушення. Таких угідь в Україні дуже мало. Це місце міграції тварин та перелітних птахів. Лише птахів тут трапляється біля 90 видів, з яких 4 занесені до Червоної книги України, 81 вид – до списків Бернської конвенції. Також це домівка для понад 700 видів рослин, частина з яких занесена до Червоної книги.
- Нагадаємо, у червні відбудуться 4 судові засідання у справі "Торфовища Білогорща", одна зі справ розглядатиметься вже 24 червня.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе