Еспресо. Захід

Гаражні кооперативи проти природи: у червні відбудуться 4 судові засідання у справі "Торфовища Білогорща"

7 червня, 2022 вiвторок
22:40

Суди щодо існування заказника "Торфовища Білогорща" увійшли в активну фазу – у червні відразу 4 судові засідання

Зміст

Про це повідомив заступник міського голови Львова Любомир Зубач, передає "Еспресо.Захід". 

"Може, просто зручний для когось збіг обставин, а може, і ні. Тож не втрачаймо пильності.Нагадаю, про що мова. Напередодні створення Львівської ОТГ Рясне-Руська сільрада примудрилася роздерибанити унікальний і єдиний в Україні торфовий заказник, який розташований у межах міста Львова. Землі роздавали десятками гектарами і блискавично швидко: буквально за кілька місяців до виборів створювався гаражно-будівельний кооператив - і вуаля – він ставав щасливим власником гектарів у Рясне-Руському. Кооперативів було майже два десятки. А щедрість сільради не мала меж. Воно й не дивно, бо часто учасниками тих кооперативів були люди, дуже близькі до очільників Рясне-Руської сільради", - написав Зубач.

Загалом станом на зараз є сім судових позовів. Шість – за позовом Франківської прокуратури.  

"Правоохоронці у суді домагаються визнання недійсними рішення Рясне-Руської сільради, скасування права власності таким гаражним кооперативам, як "Автогонщик", "Автомеханік", "Автосвіт", "Пікап", "Сілвер Авто", "Індустріал". Оскільки після створення ОТГ Львівська міська рада стала правонаступницею сільради, ці справи могли були вирішені дуже швидко на користь громади. Тобто міська рада готова визнати позов прокуратури - і землі повернулися б у власність громади. Але «гаражники» приклалися, щоб наразі цього не сталося", - додав Зубач.

Також чиновник відзначив, що кооперативи "додумались до того, щоб судяться про скасування рішення облради про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення "Торфовище Білогорща".

Додамо, що ще у жовтні 2019 року рішенням сесії облради "Торфовище Білогорща" офіційно визнали заказником.

"Логіка зрозуміла. Нема ручок – нема печенька. Тобто нема заказника – нема земель заказника, а отже, десятки гектарів під забудову, на папері - під гаражі. Поки що. Чи це своєрідна схема? Очевидно. Розгляд оцієї принципово важливої справи призначено на 24 червня. А поки не буде рішення у цій справі, суд призупинив і розгляд у справах прокуратури. Незупиненим залишилося тільки одне провадження. Воно призначене на вівторок, 7 червня. Просто цікавезний кейс. За рішенням Рясне-Руської сільради, гаражно-будівельний кооператив «Індустріал» 22 жовтня 2020 року отримує не мало – не багато 21,4 га землі. При чому кооператив було створено 23 вересня 2020 року, тобто за місяць до отримання землі. Серед його засновників – адвокати, юристи. А ну чи всі мешканці Рясне-Руської отримали земельну ділянку, які її потребували? Звісно, що ні", - відзначив Зубач.

Також він додав, що позиція Львівської міськради незмінна та принципова – містові потрібен заказник.

"До речі, єдиний в Україні, який розташований в межах міста. І саме цю позицію наші юристи відстоюють у судах", - зауважив чиновник.

  • Нагадаємо, Франківська окружна прокуратура вимагає повернути землі природо-заповідного фонду вартістю 62 млн грн
  • Із заказника "Торфовище Білогорща" вивезли 40 тонн сміття

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал

Теги:
Читайте також:
Львів
+16.8°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
20:14
У Львові 8 червня попрощаються з воїнами Денисом Войналовичем та Віталієм Огоринським
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
2026, субота
6 червня
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Більше новин