У Луцьку археологи знайшли вхід до підземних кімнат монастиря шариток
Археологи продовжили розкопки комплексу монастиря шариток, розчистили вхід до трьох підземних кімнат та старовинний фундамент
Про це на своїй facebook-сторінці повідомив науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, передає "Еспресо.Захід".
Волинська археологічна експедиція здійснила дослідження найдавнішої частини комплексу монастиря сестер Шариток у Луцькому заповіднику.
Наразі відкопано та науково опрацьовано відрізок фундаменту північно-західної частини споруди. Зазначають, що наявність готичних стрімких арок та спосіб мурування дозволяє виокремити цю частину будівлі як найдавнішу та продатувати її ХV століттям.
"Не обходиться в історичному Луцьку і без нововідкритих підземель. Роботами розчищено вхідну групу до комплексу трьох підземних кімнат із арковими циліндричними склепіннями, які попередньо можна продатувати періодом ХVІІ століття", – розповідає Віктор Баюк.
Після завершення досліджень відрізок фундаменту було заізольовано та засипано, роботу зараз зосереджують на опрацюванні нововідкритих пізньосередньовічних підземель.
Довідково. Монастир шариток – пам'ятка архітектури національного значення, розташована на вулиці Кафедральній, 17-19, в історико-культурному заповіднику "Старий Луцьк". Будівлі, де розміщувався монастир, належали кафедральному костелу Святої Трійці і були споруджені у XVI ст. та перебудовані у XVIII.
- Раніше розповідали, що археологи почали дослідження на ділянці у Сокільниках біля Львова, яку планують забудувати. На місці розкопок виявили давні житла слов’янського часу, господарські споруди та наземні конструкції, від яких залишились сліди стовпових ям.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе