У Карпатах на Боржавському хребті невідомі розрили полонину
Керівництво ГО "Зберегти Пікуй" зафіксували на Боржавському хребті розриття полонини завдовжки з 30 метрів на спуску між Плаєм та Великим Верхом
Про це повідомляють в громадській організації, передає "Еспресо.Захід".
"30 метрів свіжої дороги зі знятим ґрунтовим покровом та пошкодженою рослинністю, – пишуть у ГО "Зберегти Пікуй". – Чиїх рук ця "робота", встановлюємо".
За їхніми словами, попередній досвід боротьби природоохоронців за Боржаву, вказує на об'єкти господарювання, що лобіюють вітропарки.
Ще 4 липня 2023 року Державна екологічна інспекція у Закарпатській області встановила лісові порушення при ремонті лісової дороги у Верхньоволовецькому лісництві. Розмір завданої шкоди становив 145 тисяч гривень.
"Ми та екогромадськість Закарпаття подаємо запити в уповноважені органи України, щодо системного руйнування екосистем гір регіону", – зазначають у ГО.
- Нагадаємо, у березні 2023 року на Закарпатті місцеві мешканці, екологи та туристи почали бити на сполох через підготовку до будівництва вітрових електростанцій поблизу гори Пікуй та меж природоохоронних зон і туристичних маршрутів. Раніше, у червні 2022, року стало відомо, що на території Вододільного Верховинського хребта око поклали компанії, які займаються альтернативними джерелами енергії, а саме вітропарками. Як повідомляла тоді Наталія Вишневська, керівниця ГО "Зберегти Пікуй", у зоні ймовірного зведення ВЕС перебувають заказник "Либохорівський", ботанічний заказник загальнодержавного значення "Пікуй", ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Пікуй", національний природний парк "Бойківщина", ландшафтний заказник місцевого значення "Бескид".
- Актуальне
- Важливе