![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Це війна не за територію, а за цінності й принципи. Війна з дикою ордою за цивілізацію, – воїн 128-ї бригади
Військовий Самуїл родом з Кривого Рогу, однак вже багато років живе в Києві. З початком повномасштабного вторгнення він вивіз рідних і близьких на Закарпаття, а сам пішов у військкомат
Про це йдеться на фейсбук-сторінці бригади, передає "Еспресо.Захід".
Помічним гранатометника за освітою є культурологом, працював у журналістиці, брав участь у Революції гідності. Чоловік отримав на Майдані два поранення – опік руки і влучення в голову гумовою кулею від "беркутівця".
"24 лютого після обіду в мене було заплановане одруження в РАЦСі, але вранці почалася війна, тому ми не встигли. Вивезли рідних і близьких на Закарпаття, де маємо знайомих, а потім я пішов у військкомат і потрапив у 128 бригаду. За день до виїзду в зону бойових дій ми з нареченою все-таки пішли в місцевий РАЦС і розписалися. Так що Путін не завадив нашому одруженню. Моя дружина з Донеччини, вона вже вдруге тікала від війни (вперше в 2014 році). І була так налякана, що я твердо вирішив – треба покінчити з цією ордою раз і назавжди!", - зазначив боєць 128-ї бригади.
За словами солдата, його в в бригаді за перші ж тижні навчили працювати з різною зброєю – АК, ПК, гранатометом. Він також освоїв навички їзди на БМП.
"Якось до нас наблизилася група росіян – вони підійшли до розбитої цивільної машини, щоб вкрасти звідти мед. Ми вогнем відігнали їх, а потім знайшли кинутий радянський прапор – важкий і великий із бахромою. Я ще дивувався – навіщо брати таку непотрібну річ із собою в бій? Тут важко збагнути логіку…", - ділиться спогадами Самуїл.
Він також розповів про ще один цікавий випадок, який стався за час його служби, коли сусідній підрозділ після обстрілу ворожої колони взяв полоненого й передав штурмовикам.
"Це був мобілізований чоловік із Макіївки – років 30, заїка з дитинства, худий і в окулярах із великими діоптріями. Він без них майже не бачив. Розповів, що працював у ковбасному цеху, а коли їхав додому, його зняли з маршрутки й мобілізували в армію. Виглядав дуже жалюгідно – в якихось нещасних берцях, "жаб’ячій" формі, з радянськими гумовими джгутами замість сучасних турнікетів. А в бронежилеті була тільки одна пластина – попереду. Так його спорядили на війну. Було видно, що це не боєць, він не становив жодної загрози. Ми дали йому поїсти й сигарети, гуманно поводилися, не було бажання вдарити чи застрелити. Я розумію, що це ворог, і бачив, що росіяни роблять із нашими селами, – залишають випалену землю. Але знущатися з полоненого – це дикунство, варварство", - наголосив воїн.
Він також пояснив, що для нього означає ця війна.
"Для мене це війна – не за територію, а за цінності й принципи. Процеси, які почалися після Майдану (не всі, звичайно, дещо мені не подобається), – це рух до демократії, до людських свобод. І мені це до душі. А Росія несе зовсім інші цінності, основна з яких – рабство. Подивіться на ті ж поневолені народи, які воюють проти нас, – дагестанці, буряти та інші. Це люди, які вже не пам’ятають своєї мови й культури, у них фейкова самоідентичність, вони кажуть, що вони "русскіє". Я не хочу такого в своїй країні, хочу зберегти українську самоідентичність, вільний дух, свободу і людські цінності. Тому це війна з дикою ордою за цивілізацію…", - підсумував Самуїл.
- 10 серпня бійці 128-ї бригади взяли в полон російського окупанта. 11 серпня воїни Князівської бригади за допомогою БПЛА знищили одразу три БМП росіян.
- 17 серпня стало відомо, що воїни-десантники 80-ї бригади України знищили три батальйонних тактичних груп (БТГр) росіян, а 18 серпня бійці 44-ї артбригади "вполювали" і знищили ворожу САУ разом з боєкомплектом.
- А 25 серпня воїни Закарпатського легіону показали, як "підсмажили" російську техніку зі "стугни".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)