"Це місце, де перетинається підприємництво і благодійність": у Львові УГКЦ створить Центр соціальних інновацій
При монастирі запрацюють психологічна порадня, дитячий простір і кав’ярня
У Львові на вул. І. Франка, 58, планують відкрити Центр соціальних інновацій. Це нова ініціатива Церкви для підтримки місійної діяльності львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (більш відомі як редемптористи). У новенькому центрі інновацій запланували психологічну порадню для дорослих, дитячий простір, в якому передбачена інклюзія і кав’ярня, яка буде першим робочим місцем для молоді. Ініціатори допрацьовують концепцію центру і вже оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний бліц-конкурс на найкраще архітектурне рішення для центру, передає "Еспресо.Захід".
Будинок на вул. Франка, який належить міжнародному монашому згромадженню редемптористів, перебуває в аварійному стані, з вулиці його вигляд справляє гнітюче враження. Очевидно, що він потребує реконструкції.
"На Франка дуже занедбане приміщення на території монастиря, воно в аварійному стані. Т ми багато думали, що там можна зробити. Це має бути місце, де перетинається підприємництво і благодійність. Колись цю землю подарував митрополит Андрей Шептицький подарував редемптористам. Одна з їх місій – проповідування Євангелія і допомога тим, хто потребує. Хотіли б, щоб ця місія відповідала сучасним потребам людини і в такому світлі запрацював наш Центр. Одним із їх напрямків є соціальне служіння, то центр сміливо міг би поєднати підприємництво і благодійність, як це часто робив сам Шептицький", – розповіла "Еспресо.Захід" організаторка створення Центру соціальних інновацій Галина Онишко.
Зі слів Галини Онишко, в Україну свого часу це згромадження прийшло саме на запрошення митрополита Андрея Шептицького. Він законно передав приміщення і землю на вул. Франка у розпорядження редемптористів, тож тут має постати щось у дусі справ митрополита Шептицького, щось, що поєднує і благодійність, і служіння громаді. Такими визнали дитячий простір, кав’ярню і психологічну порадню.
Читайте також: Випий кави і зроби добро: у Львові кав'ярня зароблятиме на соціальні проєкти Церкви
Дитячий простір, за задумом своїх творців, мав би охоплювати роботу з дітьми з інклюзією. Для початку організатори задумали заняття з дітками, в яких діагностовано розлади спектру аутизму. А для дорослих є задум створити психологічну порадню. Для молоді – типово львівське кафе.
"У кав'ярні нашого Центру соціальних інновацій хочемо дати роботу людям, які приїжджають з сіл. Хочемо давати молодим людям першу роботу у кав'ярні, це допоможе їм адаптуватися у великому місті, бо дуже часто у молоді запитують про першу роботу, а за часів навчання її не було можливості знайти. Наша кав'ярня стане для такої молоді стартом у самостійне життя. Над дитячим простором ще думаємо, чого у Львові не вистачає. Ще також плануємо психологічні порадні для дорослих, такі, як австрійські редемптористи проводять у світі. У світлі пандемії це дуже потрібно", – пояснює Галина Онишко.
Кав’ярня в інноваційному центрі теж покликана не просто надавати першу роботу для молодих людей з довколишніх сіл та невеликих міст, але й вишколити молодь, надати досвід роботи і старт надалі.
На разі про дату запуску усіх цих ініціатив не говорять, ще невідомо, коли запрацює центр, але, за попередніми даними, відчинить свої двері він не раніше 2023 року.
Читайте також: "Робити добро легко, як пригостити чаєм": у Львові втілюють проєкт на підтримку потребуючих дітей і молоді
"Наша команда зараз активно працює над концепцією центру інновацій, активно радимося, розпрацьовуємо концепцію, яка ще на стадії розробки. Відтак пізніше будемо продумувати умови співпраці з грантодавцями і жертводавцями на реконструкцію цієї будівлі. Але вже відтепер ведемо перемовини з міжнародними фондами, сподіваємося, що долучаться й українські грантодавці, які вірять у цей проєкт", – каже співрозмовниця.
Остаточних підрахунків, у скільки обійдеться реконструкція приміщення на Франка, 58 ще немає. За попередніми підрахунками, для відкриття центру потрібно 3-3,5 млн доларів.
А тим часом команда сміливого проєкту уже отримала містобудівні умови та обмеження від виконкому Львівської міської ради, а нещодавно оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний бліц-конкурс на найкраще архітектурне рішення для центру.
"Дуже сподіваємося, що креативні архітектори запропонують сучасне рішення для наших ідей. Т Після конкурсу буде розробка ескізного та робочого проєктів і аж тоді дізнаємося всі точні підрахунки", - підсумовує Галина Онишко.
- Нагадаємо, у львівському соціальному ательє народився новий бренд одягу, який створюють жінки, що постраждали від домашнього насильства.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе