"Це комплексний підхід, основою якого мають стати ветерани", - кіборг Олег Височанський прокоментував Закон про національний спротив
Нині народні депутати України у другому читанні ухвалили закон №5557 про основи національного спротиву та № 5558 про збільшення чисельності Збройних сил України.
Про ухвалений закон журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася із кіборгом, директором Львівського Будинку воїна Олегом Височанським.
Про те, що народні депутати України ухвалили закони № 5557 та 5558 Олег Височанський дізнався від журналістки.
"Та ви що, коли? - здивувався пан Олег. - Я дуже довго чекав на ухвалення цих документів, двічі їх перечитав і мені дуже сподобався підхід до організації національного спротиву, який прописаний у законі. Проблема описана і взята до уваги комплексно".
Як розповів у розмові з журналісткою Олег Височанський, закон передбачає чотири аспекти в організації національного спротиву. Територіальну оборону, рух спротиву, власне національний спротив та добровольчі загони, які можуть формуватися в ОТГ.
"У тексті закону територіальну оборону виводять як окремий вид Сухопутних військ, - пояснює Олег Височанський. - Коли цим займаються адміністрації — це не зовсім правильно, а так фінансуватиметься територіальна оборона із центрального бюджету, зі Збройних сил України. До руху спротиву входитимуть люди, які працюють в зоні ООС і на так званій "чужій" території. Вони теж тепер будуть прирівнюватися до військовослужбовців, будуть у штаті, і для них діятиме соціальний пакет. Крім того, законом дозволені добровольчі загони, які можуть створювати в ОТГ з людей, які мають свою зареєстровану мисливську зброю. Згідно з документом, до кінця року мають розробити додаткові положення, які ще врегулюють усі процеси, напрацюють шляхи впровадження, перевірки, аби не було небезпек".
Утім, найважливішим, на думку Олега Височанського, є організація національного спротиву, яка передбачає роботу з молоддю. Фактично законодавчо затверджується те, що нині роблять у Будинку воїна.
"Національний спротив передбачає організацію роботи з молоддю за яку відповідатиме Кабмін, - додає Олег Височанський. - Тобто будуть розпорядження в адміністраціях, управліннях освіти про патріотичне виховання молоді. Фактично цей пункт про популяризацію військової справи, підготовка майбутніх військових, аби саме молодь була готова захищати свою державу".
Директор Будинку воїна переконаний: саме ветерани російсько-української війни мають стати кістяком національного спротиву. Кожен район матиме свій територіальний батальйон, який охоронятиме свою територію, наводитиме порядок та проводитиме антидиверсійну роботу. Крім того, територіальний батальйон може формувати місто, де живе понад 900 тисяч мешканців. Керувати батальйонами будуть досвідчені військові. Відтак, військо збільшиться на 11 тисяч військових, що важливо для Збройних сил. Запрацює закон із 1 січня 2022 року.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе