Топ сервісів для вивчення української мови
Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови.
Оскільки вчитися та підвищувати рівень своїх знань ніколи не пізно, "Еспресо.Захід" створив підбірку сайтів, що допоможуть поліпшити українську будь-кому охочому.
Сервіси, що виправляють помилки
Офіційний сайт української мови
Це ресурс, на якому можна знайти необхідні підручники з української мови, подивитися відеоуроки, дізнатися чи освіжити у пам’яті граматичні правила та навіть прочитати про історію Києва і державної символіки.
На сайті навіть є сервіс, за допомогою якого можна перевірити написаний текст. Для цього в графі "Корисне" оберіть опцію "Перевірка орфографії", а тоді введіть свій текст у відповідне поле. Після того, як натиснете кнопку "Перевірити", алгоритм виділить неправильно написані слова.
"Розумний помічник з правопису", або ж просто зручне розширення для браузера, яке виділяє помилки у тексті. Сервіс може перевіряти текст як і в онлайн-документах, так і в написаних повідомленнях у соціальних мережах.
Ще одне доповнення до браузера, що не дасть вам наробити багато помилок у своїх текстах. Online Corrector допомагає виявити топографічні, орфографічні або стилістичні помилки. Доповнення працює, зокрема, для Google-документів.
Окрім цього, на сайті доповнення можна знайти підказки щодо правильного написання і вживання слів чи речень згідно з чинним правописом. Для цього потрібно зайти в розділ "Помилки" й ввести свій запит.
Вправи
Тренажер з правопису української мови
На цьому сайті можна покращити свої теоретичні знання та практичні навички з української мови. Сайт побудований так, аби після прочитання правил написання слів та речень користувач зміг одразу використати свої нові знання на практиці.
До кожної теми подано по кілька вправ, які потрібно виконати. Вправи не розраховані на тестові відповіді, а отже, користувач має точно знати й розуміти, чому, наприклад, у певному місці він поставив розділовий знак. Свою відповідь можна перевірити відразу. Якщо ж не знаєте правильної відповіді, то опція підказки покаже правило, яке необхідно застосувати в цьому окремому випадку.
Читайте також: Топ-5 найпопулярніших мовних ляпів.
З гарною анімацією й героєм Лепетуном сайт дає змогу краще засвоїти різноманітні правила української мови. На ресурсі можна знайти коротенький опис та ілюстрацію до окремого правила. Наприклад, ви дізнаєтесь, як правильно писати й наголошувати назви кавових напоїв або ж зрозумієте принцип утворення фемінітивів.
Звісно, ресурс найбільш відомий своїми ілюстраціями, проте, окрім них, на сайті ще багато цікавого – диктанти, сервіс з перевірки текстів і навіть вправи. Тут вправи виконати легше, ніж на ресурсі "Тренажер з правопису української мови", адже йдеться про тестові завдання.
Словники
Горох – це онлайн-бібліотека, що складається зі словників української мови. До бібліотеки входять такі словники: тлумачний, орфографічний, фонетичний, фразеологічний, етимологічний. А також словники синонімів, римувань і навіть перекладів з англійської та російської мов. Словом, Горох – це багатофункціональний сайт, що допоможе перекласти, перевірити написання, провідміняти або знайти синонім до обраного слова.
Ресурс, на якому зацифровано одинадцять томів першого в історії тлумачного Словника української мови, що був виданий у 1980-1990-х роках. Дуже помічний сервіс, якщо потрібно дізнатися чи перевірити своє розуміння значення певного слова. Проте, оскільки словник не сучасний, то новоутворених слів у ньому не знайдете.
Нові слова та їхні українські відповідники можна відшукати на сайті Словотвір. Покоління Z легко може зрозуміти слова: дедлайн, віп-зона і тьютор. Проте з розумінням гортайчика, баранців і стравопису можуть виникнути проблеми. Аби їх не було, варто витрачати хоча б кілька хвилин щодня на платформі Словотвору. Адже це проєкт, що допоможе старшому й молодшому поколінням порозумітися.
До речі, українські відповідники запозичених слів підбирають самі користувачі, що потім голосують за найкращий варіант.
Бонус для покоління Z
Для тих, хто звик заходити не на сайти, а в соціальні мережі, "Еспресо.Захід" пропонує покращувати свої знання української мови разом з блогером Андрієм Шимановським. Андрій знімає кумедні відео та пише освітні пости.
https://www.instagram.com/p/CUnBPV6qgOX/?utm_source=ig_web_copy_link
- Нагадаємо, в Україні відзначають День української писемності та мови.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе