На Львівщині відкрили літературний туристичний шлях пам'яті Богдана Сольчаника
У Старому Самборі на Львівщині відкрили літературний туристичний шлях "Кухні мого покоління", присвячений пам'яті Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Маршрут складається із двох частин: фізично-візуальної, яка доступна на вулицях міста та цифрової, яка представлена у додатку izi.TRAVEL.
Аудіотур пропонує мандрівникам 6 локацій: "Ким був Богдан Сольчаник?", "Богданчикове гніздечко", "Безтурботна юність", "Гойдалка дитинства", "Тихо шепочеш "Кохаю"" та "Життя у пошуках".
Читайте також: Революція Гідності: 10-ті роковини розстрілів на Майдані
"Затятий мандрівник тут лиш присів відпочити, біля могили нескореним борцям, біля приміського лісу Рубань, через який він зовсім скоро вирушить до Лаврівського монастиря через Острогірку, Верх, Кобилу, – так описують фінальну точку маршруту у додатку. – Остання локація – це не кінець, це початок нового шляху до світлого місця прозрінь, яке додає спокою душі та наснаги до нових звершень".
Довідково
Богдан Сольчаник народився у Старому Самборі. У Львові здобув вищу освіту, а згодом проходив докторську програму у Варшаві, готував до захисту дисертацію "Виборчі практики в малому західноукраїнському місті. 1965–2006 роки". Богдан викладав на кафедрі нової та новітньої історії України Українського католицького університету. Саме громада, її місцева самоорганізація у малих селах і містечках, вважав Сольчаник, має стати рушійною силою для розвитку країни. Відтак, юнак брав активну участь у громадських рухах ще сидячи за шкільною партою. Мабуть, усі друзі солідарні, що у будь-якій незрозумілій ситуації Богдан завжди брав відповідальність на себе.
Восени 2004 року виводив на площі Львова студентів, щоб боротися з "кучмізмом". Але тільки через ненасильницький спротив. Він не знав, що таке насильство. Влітку 2013 року ініціював у Львові акції солідарності з мешканцями Врадіївки, що повстали проти міліцейського свавілля. Це він знову – і востаннє – закликав львівських студентів до мирного протесту, коли стало відомо, що асоціацію з ЄС не підпишуть.
- У вівторок, 20 лютого, до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні у Львові 10-річний Богдан Компричевський підняв прапор загиблого на Майдані Андрія Дигдаловича.
- Актуальне
- Важливе