На Львівщині дослідили місця падіння американського літака Бостон А20
На Золочівщині, що у Львівській області, учасники громадської організації "Пошук літаків ДСВ в Україні" дослідили місця падіння американського літака Бостон А20
Про це на facebook-сторінці повідомив керівник громадської організації "Пошук літаків ДСВ в Україні" Андрій Кір’янов, передає "Еспресо.Захід".
Координати дослідникам надав пошуковець, який був на тому місці 15 років тому. Попередньо, мова йде про літак Бостон, американського заводу Дуглас.
"Літак легко керувався, добре озброєний (8 кулеметів великого калібру), мав просторий салон, зручні крісла, обігрів салону (в радянських такого не було)", – йдеться у дописі.
Фото: Андрій Кір’янов
Згідно з легендою відомо, що після падіння літака місцеві зняли з нього кулемет і принесли в село. Згодом кулемет конфіскували. Далі ніхто і нічого за літак не розповідав. Місце падіння знаходиться неподалік села, на відстані близько 500 м, на краю соснового лісу.
"На самому місці падіння до нас вже хтось робив масивний шурф, приблизно 2х5 метрів і глибиною до 1.5 м. Щось велике скоріш за все дістали. Також поряд є яма, де ймовірно був цілий двигун з правого борту, та як уламків там не було зовсім", – зазначають пошуковці.
Дослідникам було цікаво встановити хронологію подій падіння літака
Зазначають, що на місці малих уламків відшукали багато, та великих нажаль майже немає. Серед знайденого: задишки скла кабіни, з'єднувальні елементи, частини трубопроводів, системи охолодження, уламки від двигуна, клапан, гільзи Браунінгі та Березіна, уламки фюзеляжу з маркуванням сплаву алюмінію, уламки електрообладнання та інше.
Фото: Андрій Кір’янов
"Гільзи деформовані, уламки розкидані на площі близько 100 метрів. Скоріш за все при падінні здетонував бойовий комплект на борту", – відзначають у повідомленні.
Літак скоріш за все впав під малим кутом. На профілях дюралі чітко видно клеймо виробника, буква D, що означає завод Дуглас, який зараз випускає літаки Боїнг. Ймовірно одразу після падіння літак активно розібрали мешканці, або радянські війська.
Розповідають, що літак впав, чи був збитий 1944-1945 роках. Доступу до архіву в дослідників немає, щоб перевірити чи спростувати інформацію.
Фото: Андрій Кір’янов
"Міг бути збитий як німцями, так і воїнами УПА. В разі якщо літак збила УПА інформацію вкрай важко буде знайти, ці факти завжди замовчували в СРСР Наразі історія повністю не розкрита. Можливо що з часом будемо мати факти та нові матеріали про цей літак", – підсумовують у дописі.
- Раніше учасники громадської організації "Пошук літаків ДСВ в Україні" дослідили місця падіння месершміта Ме-110, збитого в 1943 році партизанами Ковпака в Карпатах.
- Актуальне
- Важливе