Оксана Линів прокоментувала долучення до постановки у Дрездені опери російською мовою
Українська диригентка, почесна громадянка міста Броди, є музичним керівником опери "Євгеній Онєгін", яку ставитимуть в Німеччині в 2025 році
Про це повідомляє Саксонська державна опера Дрездена, передає "Еспресо.Захід".
На сайті театру Оксана Линів є у списку артистів, які ставитимуть оперу російського композитора Чайковського наступного року. "Євгеній Онєгін" презентуватимуть російською мовою з німецькими та англійськими субтитрами.
На своїй фейсбук-сторінці диригентка заявила, що твори російських композиторів належать до обовʼязкового репертуару кожного диригента.
"Від початку періоду військового стану на території України припинили виконувати музику Чайковського, Прокофʼєва, Шостаковича, Рахманінова, Стравінського та ін. Та все ж твори цих композиторів належать до обовʼязкового репертуару кожного диригента, чия карʼєра розвивається на інтернаціональному рівні, так як ці твори належать до світової музичної спадщини. Вони є невідʼємною частиною і стандартним репертуаром симфонічних оркестрів та оперних театрів цілого світу, і цей репертуар був сформуваний ще сотні років назад. На основі успішної співпраці з провідними оркестрами та оперними театрами, українські диригенти можуть поступово впроваджувати виконання поки що мало відомих українських композиторів і додавати ці імена до світової класичної музичної традиції", - написала вона.
Автор опери Петро Чайковський називав себе патріотом Росії, "русским в полнейшем смысле этого слова", закоханим у її "великорусские части". Музикознавці наголошують, що Чайковський був співцем російської імперії, монархістом, долучився до створення ідеології, яку зараз називають "русским миром". Композитор писав на замовлення влади, а деякі твори (як-от увертюра "1812 рік", в якій використана мелодія "Боже, царя храни") можна назвати ідеологічними та навіть пропагандистськими.
- Нагадаємо, у 2022 році, вже після повномасштабного вторгнення РФ, Оксана Линів виступала на фестивалі в Німеччині під керівництвом російського режисера Дмитра Чернякова та виконувала твори країни-агресора. Тоді диригентка зазначала, що музичні шедеври вважаються світовим надбанням і не підлягають політичному бойкоту.
- Актуальне
- Важливе