Стало відомо, скільки жителів Львівщини споживає ін’єкційні наркотики
Це – 11 тисяч осіб.
Про це повідомила під час пресбрифінгу, який відбувся напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом (26 червня), директорка Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень Мирослава Кабанчик, передає "Еспресо.Захід".
Лікар наголосила, що вживання наркотиків може призвести до залежності у будь-якому віці, але чим раніше людина їх спробувала, тим більша ймовірність, що вона від них узалежниться. За словами директорки медичного центру, сьогодні існує понад 400 нових видів синтетичних наркотичних препаратів, які викликають залежність вже після другого-третього вживання.
Мирослава Кабанчик розповіла, що у їхньому медзакладі пацієнтів лікують за принципом "єдиного вікна". Надається мультидисциплінарна допомога - крім наркологів, працює інфекціоніст, фтизіатр, пульмонолог, хірург, сімейний лікар, психолог та інші спеціалісти. Інтегрована допомога надається не лише узалежненим особам, а й членам їх сімей.
Голова правління БО "100% життя" Дмитро Тигач поінформував, що фонд за кошти Глобального Фонду та місцеві кошти надає таким пацієнтам послуги з підтримуючої терапії. Завдяки такому лікуванню пацієнти мають можливість працювати, створювати свої сім’ї. "Вони не несуть загрози суспільству і у них є шанси стати успішними, як і в будь-якої іншої людини", - зазначив керівник благодійної організації.
Пацієнти Центру превенції та терапії узалежнень запевняють: лікарі дають їм можливість реалізувати себе, не порушувати закон і жити нормальним повноцінним життям, тож вони вдячні за підтримку та лікування, а також за другий шанс на життя.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе