Львівські медики розповіли, коли чекати наступної, більш важкої хвилі COVID-19
Ріст захворюваності може початися вже наприкінці літа.
"Протягом останніх кількох тижнів спостерігається певна стабілізація ситуації із захворюваністю. Був день, коли ми виявили лише 14 випадків (15 червня. – Ред.), провівши майже 1,5 тисячі ПЛР-досліджень", - розповів під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід". Він повідомив, що у "ковідних" стаціонарах області перебуває 344 хворих, з них 38 – у реанімації (семеро - на апаратах штучної вентиляції легень).
"Однак думати про те, що коронавірус ми побороли і можемо спокійно повертатися до звичайного життя, - абсолютно передчасно, - наголосив головний медик Львівщини. – У деяких країнах світу починають фіксувати значне збільшення захворюваності, що зумовлено вірусними мутаціями. Це – безумовний сигнал того, що у разі значних послаблень чи скасування карантинних обмежень аналогічну ситуацію можемо спостерігати у нас у Львівській області".
Орест Чемерис закликав жителів Львівщини не втрачати пильності і не забувати про те, що коронавірус нікуди не дівся, що хворі, які продовжують поступати у стаціонари з COVID-19, є надзвичайно важкими і що серед них є багато молодих людей, які за всіма розрахунками та прогнозами не мали б потрапити до лікарні.
Експертка департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації з пульмонології Надія Рудницька повідомила, що у світі за останню добу зафіксовано понад 385 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби. Найбільше хворих виявлено у Колумбії та Індії. На Європейському континенті – у Великій Британії, Іспанії та Росії.
Лікарка, яка від початку пандемії надає допомогу пацієнтам з COVID-19 у Центрі легеневого здоров'я, зауважує: частина людей переконана, що хвороба вже відступила і навіть маючи всі симптоми коронавірусної інфекції, не поспішають звертатися по фахову допомогу. Як результат, їх госпіталізують у дуже важкому стані.
Також Надія Рудницька нагадала про хворих із LONG COVID (затяжним COVID-19), які перехворіли на коронавірус і в яких захворювання перейшло у хронічну форму. Попри те, що ці пацієнти – виписані зі стаціонару, продовжують залишатися кисневозалежними і потребують подальшого лікування, бо мають великі пневмофіброзні зміни у легеневій тканині. Водночас точної статистики, скільки таких хворих є на Львівщині, немає. "Але сімейні лікарі знають, що у них є такі пацієнти і тримають перебіг їх захворювання на контролі", - запевнила експертка з пульмонології.
Вона додала, що восени або ще навіть наприкінці літа слід чекати нової хвилі захворюваності. "Всі ми вже могли пересвідчитися, що після кожного спаду захворюваності, коли найбільші оптимісти казали: "Все, COVID-19 більше не буде", хвороба поверталася. Якщо ви проаналізуєте кожну хвилю, то побачите, що вона була важчою за попередньою", - підкреслив Орест Чемерис.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе