Стало відомо, де вагітні жінки на Львівщині зможуть вакцинуватися від COVID-19
Щеплення проводитимуть у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі. Перед вакцинацією кожну пацієнтку консультуватиме лікар акушер-гінеколог. "Це повинно додати впевненості жінці", - переконані у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА.
Новиною про відкриття нової локації для проведення щеплень від коронавірусної інфекції поділилася під час пресбрифінгу керівниця закладу Марія Малачинська, передає "Еспресо.Захід".
Вона нагадала, що штам Дельта уражає молоде населення більше, ніж уражали інші варіанти вірусу, зокрема він став викликом для жінок репродуктивного віку. Захворювання, яке викликає штам Дельта, має набагато тяжчий і блискавичний перебіг.
"Зранку жінка поступає з легким або середньої тяжкості перебігом, а на вечір вона вже у тяжкому стані. Було кілька випадків, коли ми разом із командою Центру легеневого здоров'я розроджували жінок у термінальній стадії. Вагітність посилює симптоматику, характерну для "ковідної" інфекції. Це пояснює, чому у вагітних COVID-19 зазвичай має тяжчий перебіг", – розповідає очільниця перинатального центру.
Жінок розроджують на різних термінах вагітності, оскільки у такій ситуації пологи нерідко бувають передчасними.
"Є діти, які народжуються здоровими, хоча їхні мами мали тяжку "ковідну" пневмонію. А буває, що, навпаки, перебіг у жінки був легким, а дитина народилася з "ковідною" пневмонією", – каже лікарка.
За станом на ранок п’ятниці, 12 листопада, у боксованих палатах закладу перебуває четверо вагітних (там же жінок і розроджують). У Центрі легеневого здоров'я – 21 вагітна. Стан більшості з них – середньої тяжкості або тяжкий. Практично всі пацієнтки є кисневозалежними.
"95% вагітних, які поступають у наші стаціонари, є невакцинованими, – веде далі Марія Малачинська. – На жаль, маємо й втрати. Одна вагітна померла у нас (1 жовтня) і ще одна (1 листопада) у Центрі легеневого здоров'я. Вчора (11 листопада, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова. – Ред.) померла 23-річна вагітна. Жінка перебувала на 13-ому тижні вагітності. Які ще потрібні аргументи для того, щоб вакцинуватися?!"
Керівниця обласного перинатального центру нагадала, що вакцинація є єдиним способом захистити життя – своє і дитини: "Звісно, ми можемо захворіти після того, як вакцинуємося, але захворювання матиме набагато легший перебіг і ми не потребуватимемо кисневої терапії".
"Грудне вигодовування, – наголосила вона, – також не є протипоказанням до вакцинації", і закликала вагітних жінок, жінок, які годують грудьми та тих, які ще тільки планують вагітність знайти час та прийти на вакцинацію.
Нагадаємо, львів'янок запрошують на онлайн-навчання про жіноче здоров'я і про те, як жити без страху перед непланованою вагітністю в гармонії з собою і моральними засадами.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе