Скільки заробляють ректори львівських вишів?
Очільник Політехніки отримує вдвічі більшу зарплату, аніж начальник Академії сухопутних військ
У Львові понад десяток вищих навчальних закладів державної форми власності, сім з них мають статус національних. Однак жоден з керівників львівських вишів не може конкурувати за рівнем зарплати з ректором "Львівської політехніки" Юрієм Бобалом. Згідно із декларацією за минулий рік, Юрій Бобало є єдиним у Львові ректором-мільйонером – за 2020 рік його зарплата за основним місцем роботи сягнула 1 033 516 грн, передає "Еспресо.Захід".
Зарплата – не єдине джерело доходу Юрія Бобала. У минулому році він також отримав 212877 пенсії та 36 720 гонорарів від Національної академії педагогічних наук. Крім того, ректор має немалі вклади у банках, які забезпечують йому цілком пристойні проценти. Так, за минулий рік Юрій Бобало отримав загалом 181 тисячу гривень відсотків за банківськими вкладами.
Інфографіка (для збільшення натисніть на зображення)
У спільній власності з дружиною ректор Політехніки має квартиру у Львові площею 96 кв. м, що коштує 1,68 млн грн. Окрім того, Юрій Бобало має дачний будинок на 263 кв. м. та дві земельні ділянки у своєму рідному селі Дунаєві (колишній Перемишлянський район). Ще одну земельну ділянку на 592 кв. м він має у Бірках. Найбагатший ректор має два автомобілі – Honda CR-V RW2 2018 року та Toyota Avensis 2006 року, і відповідно два гаражі у Львові. На другому місці за зарплатою ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Мельник. Він за минулий рік заробив 837 948 гривень. Крім того, Володимир Мельник отримав 168 684 грн пенсії, 40 800 грн доплати за звання члена-кореспондента НАН України. У спільній власності з дружиною та сином Мельник має квартиру у Львові площею 63,4 кв. м. Ще одна квартира площею 49,4 кв. є у власності його дружини. Зате ректор має чималу земельну ділянку (5205 кв. м) у Відниках колишнього Пустомитівського району. Жодної автівки Володимир Мельник не задекларував.
809 075 грн за рік заробила ректорка Університету банківської справ Анжела Кузнєцова. Вона - чи не єдина жінка, яка очолює вищий навчальний заклад у Львові. Разом з чоловіком Анжела Кузнєцова володіє квартирою на 68,8 та разом з сином 82,6 кв. м. Власного авто ректорка не має, а чоловік їздить на Volvo S40 2012 року. До речі, Юрій Кузнєцов працює у НБУ, де отримує значну вищу зарплату за дружину-ректорку (1 070 382 за минулий рік).
Інфографіка (для збільшення натисніть на зображення)
Цікаво, що Борис Зіменковський, який очолює медичний університет з1998 року, отримує не таку уже й велику зарплату – 528 883. Його заробіток лише незначно перевищує зарплату ректора університету ветмедицини Володимира Стибеля (515 092 грн). Замикають топ-10 зарплати ректора музичної академії Ігоря Пилатюка (503 013 грн) та начальника Академії сухопутних військ Павла Ткачука (469 873). Тобто виходить, що очільник військової академії отримує суттєво меншу зарплату, аніж навіть ректор сільськогосподарського та лісотехнічного університетів.
Варто знати
Посадовий оклад ректора не такий уже й високий. Оклад ректора відповідає 23-24 розряду єдиної тарифної сітки. Відтак, станом на 1 січня 2021 року, базовий тарифний оклад ректора 11,4-11,6 тисяч гривень на місяць. Усе решта – надбавки та премії. Зокрема, працівники вишів отримують надбавки за науковий ступінь, вчене та почесне звання, вислугу років.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе