Шукачі загублених душ: у Львові презентували унікальний фільм про місію пошуковців "На щиті"
Фільм "Шукачі загублених душ" присвячений роботі унікального Павлоградського пошуково-рятувального кінологічного загону "Антарес", який розшукує безвісти зниклих людей
Про фільм, роботу над ним, презентацію та головних героїв "Еспресо.Захід" поговорили із режисеркою стрічки Катериною Стрельченко.
Режисерка разом зі своєю командою вже не вперше працює над такими складними сюжетами, тож із темою безвісти зниклих добре знайома.
"Це не перший наш фільм про безвісти зниклих. Наша команда у 2018 році знімала "Вірю, чекаю, молюся". Він теж був про полонених і безвісти зниклих, я трошки розумілася на темі і знала, з чим мені доведеться зіштовхнутись. До речі, дуже допомогли зв'язки, які я отримала працюючи над попередньою картиною", – розповідає вона.
В Україні тисячі безвісти зниклих, тож тема болюча та надзвичайно важлива. І пошуково-рятувальний кінологічний загін "Антарес", на рахунку якого вже сотні віднайдених із небуття, невипадково потрапив у об'єктиви камер та став героями фільму. Їхня робота для країни – унікальна. І вона головною лінією тягнеться через усю стрічку, поряд з історіями від рідних зниклих безвісти воїнів.
Читайте також: "Щоденник вдови": журналістка та дружина загиблого Героя презентує книгу у Чернівцях
"Антарес" працює під керівництвом Лариси Борисенко, що також стала однією із головних героїв фільму. Саме вона із особливою любов'ю розповідає про своїх підопічних, а також відверто ділиться історіями зі своєї складної роботи, коли доводиться працювати і у зруйнованих будівлях, і серед лісів чи полів, часто із ризиком для власного життя. Власне її особистість також стала одним із чинників, чому Катерина Стрельченко обрала цей загін, але загалом, як ділиться режисерка, їх було кілька:
"По-перше, вони з Павлограду. Я теж народилася в Павлограді і вважаю, що своїх треба підтримувати. По-друге, мені дуже подобається керівниця загону Лариса Борисенко. Кілька років я спостерігала за нею через Facebook, це людина зі своєю позицією, із дуже розвиненим почуттям справедливості, яка не боїться виказувати свою думку. Вона сильна, мужня, гарна. І по-третє, тварини, – зазначає вона. – Цей загін унікальний, я думаю, не тільки для України".
Фото: кадр зі стрічки "Шукачі загублених душ"
Стрічку про унікальних павлоградських кінологів вдалося зняти зокрема й завдяки грантовій підтримці від Європейського Союзу, яку вдалося отримати команді після перемоги у конкурсі.
"За їхніми умовами я мала зробити фільм і майже одразу його розмістити у вільному доступі. Це перший такий випадок з нашим фільмом, тому що для мене вільний доступ це все-таки останній етап. Я думала, що це нас обмежить і ніяких показів не буде. Але тут вже сам фільм мене веде за собою. З'являються люди, як от у Львові Ірина Смокорівська. Вона виявила ініціативу й повністю взяла на себе весь клопіт організаційний", – розповідає Катерина Стрельченко.
На показ фільму у Львові приїхали і його герої, представники загону "Антарес" разом із чотирилапими, які часто роблять те, що не під силу людям, керівниця Лариса Борисенко та сама режисерка. Зал багато разів аплодував усім учасникам після перегляду, висловлюючи своє захоплення, повагу та вдячність.
Фото: кадр зі стрічки "Шукачі загублених душ"
Фільм вже презентували у рідному для героїв Павлограді, у Полтаві, Дніпрі та Львові. А на початку листопада "Шукачів загублених душ" очікує тур містами Німеччини.
"Ми презентували за кордоном вже багато стрічок. Минулого року ми взагалі проїхали на одному диханні 15 країн в перші місяці повномасштабного вторгнення, щоб зібрати кошти для українського добровольчої армії, – додає режисерка та підкреслює: – Дуже важливо зараз, щоб там за кордоном бачили правдиву інформацію про те, що відбувається в Україні, а не якусь перекручену російською пропагандою".
Варто відзначити, що усі покази мають благодійну мету. Зокрема, під час перегляду стрічки у Львові тривав збір на підтримку самого пошукового загону "Антарес", оскільки всі вони працюють на волонтерських засадах.
- Актуальне
- Важливе