Школи, дитсадки, заклади культури: внаслідок атаки по Хмельниччині пошкоджено кілька тисяч об'єктів
На Хмельниччині тривають роботи із оцінки збитків та відновлення будівель, що постраждали внаслідок атаки російських безпілотників 13 травня
Про це на брифінгу повідомив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, загальна кількість пошкоджених об’єктів становить кілька тисяч. Зокрема, суттєвих руйнувань зазнали бізнес та навчальні об'єкти на території громади: заклади профтехосвіти, дитячі садочки, школи.
"У нас в громаді пошкоджені близько 30 навчальних закладів. Ступінь руйнувань дуже різний. Подекуди наслідки ворожої атаки ми ліквідували ще у суботу і вони сьогодні відновили навчання в очному форматі", – розповів мер.
При цьому школярі ЗОШ №20 наразі перебувають на навчанні в онлайн-форматі, оскільки, аби усунути усі пошкодження в навчальному закладі знадобиться кілька тижнів.
Така ж ситуація, за словами міського голови, і в двох навчальних закладах в старостинських округах Хмельницької тергромади: Шаровечківському і Олешинському.
Крім того, Симчишин зазначив, що суттєво постраждали і заклади культури: будинки культури і бібліотеки на території цих старостинських округів та у частині обласного центру.
На території Чорноострівської громади від обстрілу постраждали 16 населених пунктів. Також пошкоджені заклади комунальної сфери та близько 600 житлових будинків.
"У нас була сесія міської ради і ми заклали 5 000 000 гривень на матеріальну допомогу постраждалим. Ці кошти спрямуємо на лікування та інші потреби", – зазначив голова Чорноострівської селищної ради Михайло Дзісь.
Для мешканців, які постраждали від вибухів, можливі чотири варіанти допомоги з ліквідації наслідків:
"Перший вид допомоги, який ми забезпечуємо з суботи, - це надання будівельних матеріалів: плівка, шифер, скло, інші будівельні матеріали. Другий формат – одноразова матеріальна допомога. Якщо людина власними силами купила будматеріали, відновила вікна, дахи, вона обов’язково має це зафіксувати у вигляді рахунків, накладних, чеків і потім написати заяву на одноразову матеріальну допомогу на міську раду. Після цього ми комісійно будемо вивчати кожне звернення індивідувально. Третій вид допомоги - це допомога бізнесу. Після того, як ми обстежимо і проінвентаризуємо збитки, узгодимо то з поліцією, ДСНС, ми розглядаємо ймовірність звільнення від частини місцевих податків для бізнесу, який поніс збитки – це оренда землі та земельний податок. Термін буде визначатися в індивідуальному порядку. Четвертий вид допомоги – "ЄВідновлення" у застосункцу "Дія", – пояснив мер Хмельницького.
- Російська армія вранці 13 травня вдарила по Хмельниччині чотирма безпілотниками: влучили в об'єкт критичної інфраструктури, вибуховими хвилями пошкоджено будинки та адмінбудівлі в обласному центрі, є поранені.
- Актуальне
- Важливе