Школа, гурток чи Церква: що думають батьки про безпечні місця для дітей
У дорослих запитали, де б ви залишили дитину без нагляду так, що з нею точно все буде добре.
В Україні визначили рівень довіри до різних інституцій з позиції контактів з дитиною, де діти будь-якого віку можуть безпечно перебувати без супроводу дорослих . За результатами дослідження, найвищий рівень довіри мають державні освітні установи – 68%. Такі результати дослідження оприлюднили соціологічна агенція Fama і Центр гідності дитини УКУ, передає "Еспресо.Захід".
Для збільшення натисніть на фото і прокрутіть коліщатко мишки
"Поміряти рівень довіри до інституцій ми дуже хотіли, тож скористались цією можливістю в часі дослідження з Fama - Custom Research Agency та Центр гідності дитини УКУ. І от вони, результати 1600 відповідей! Це питання в рамках попереднього дослідження проводили, просто воно не увійшло в публічний звіт", - пояснила "Еспресо.Захід" керівниця Центру гідності дитини УКУ Христина Шабат.
З її слів,найбільший рівень довіри має освіта. "Чому? Бо всі там були і наче "нічого не сталося". На моє особисте переконання, наші школи мають куди рости в плані безпеки, особливо психологічного комфорту. Тут бачимо відповідь з позиції батьків, але цікаво було б дізнатись думку дітей, наскільки безпечно вони почуваються у школі і що таке для них безпека", - пояснила Христина Шабат.
Читайте також: Професор Олександр Кіцера розкаже про життя дітей міжвоєнного Львова
У різних регіонах відчуття впевненості та безпеки до тих чи інших локацій є різною. Церкви та прицерковні установи дають найбульше відчуття безпеки дітям на Заході, а гуртки і секції здебільшого тим хто на Півночі та Сході. Дитячі табори теж є у рейтингу довіри, щоправда, показники, трохи нижчі.
"Захід України показує рівень довіри до Церкви вищим за рівень довіри до освітніх установ. Цього варто було очікувати. І те, що в інших регіонах так не є, говорить про рівень довіри саме до УГКЦ - 72%. Це моє припущення, саме дослідження так трактувати некорректно", - каже керівниця Центру гідності дитини УКУ.
Якщо говорити про рівень довіри до Церкви, то тут 50%+ також показує Північ та Південь країни.
"Також констатуємо високий рівень довіри до позашкільних гуртків. А дарма, усюди, де є контакти без батьків, контакти один на один, мандрівки без батьків, треба бути пильними. Якщо ми говоримо про насильство над дітьми, то 85% - це добре знайомі дорослі, а 5% знаходяться якраз тут", - пояснює Христина Шабат.
Читайте також: 50 кілограмів монет – на пральку для інтернату
Несподівано приємно низький рівень довіри до цілодобових дитячих таборів. "Дуже добре" Там де є ніч, нові дорослі і діти та відсутні батьки завжди треба бути пильним. Давайте звіримо годинники з дітьми. Запитайте своїх, а яке місце найбезпечніше без батьків для них?", - пропонує захисниця малечі.
У мережі батьки дивуються,що довіра до приватних освітніх установ менша, ніж до державних. На це у Центрі гідності дитини УКУ припускають, що це зумовлено тим, що невеликий відсоток дітей навчався в приватних установах і може лише припускати, як там. "Якщо б цільово опитували по різних видах освіти, могла б бути інша цифра", - пояснює Христина Шабат.
Дослідження проводила соціологічна агенція Fama на замовлення Центру гідності дитини УКУ протягом 6-19 серпня 2021 року. Метод збору даних - face-to-face рекрутинг та самозаповнення анкет респондентами. Максимальна теоретична похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954-2,5%.
- Нагадаємо, у Центрі гідності дитини УКУ нещодавно видали першу в Україні методичну розробку безпекової політики для християнських таборів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе