Щоб врятувати життя дитині, довелося видалити селезінку
У 8-річного хлопчика із Турківського району виявили спадковий сфероцитоз.
У здорових людей еритроцити (червоні кров'яні тільця) – пласкої форми з виступами по краях. А от при цьому генетичному захворюванні вони набувають сферичної форми, стають більш крихкими та швидко руйнуються. Як результат, розвивається тяжка анемія та інші небезпечні для життя ускладнення.
"У таких випадках наші гематологи до останнього борються з недугою, але коли настає критична ситуація, доводиться звертатися за допомогою колег-хірургів, які видаляють уражену селезінку", – пояснюють у пресслужбі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Це не усуває дефекту еритроцитів, але дозволяє припинити їх розпад.
Зазвичай коли селезінку видаляють, то роблять великі розтини, проте у ЗУСДМЦ вже давно застосовують малоінвазивний лапароскопічний метод – видаляють орган через невеликі отвори, під спостереженням камери.
Після такої операції дитину вже за кілька днів виписують додому і вона швидко повертається до нормального життя.
"Таких операцій виконуємо кілька на рік – п’ять і більше", – зазначив у коментарі "Еспресо.Захід" завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, дитячий хірург ЗУСДМЦ Андрій Кузик.
Хлопчик почувається добре. Його вже виписали з лікарні, проте він і надалі залишатиметься під спостереженням фахівців гематологічного відділення.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе