Ще кілька днів працюватиме з перебоями: у Львові відновлюють роботу системи безготівкової оплати
Система дала збій через хакерську атаку на оператора "Київстар". Зараз триває заміна SIM-карток на іншого оператора
Про це повідомили в ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Після хакерської атаки на "Київстар" безготівкова оплата у громадському транспорті Львова почала працювати з перебоями. Зараз тривають роботи над відновленням системи – заміняють SIM-картки оператора "Київстар" на картки іншого оператора.
"Оскільки наявної зараз потужності зв’язку оператора "Київстар" не достатньо для нормальної роботи системи. Зокрема, вже станом на ранок замінили оператора на 153 транспортних засобах: 60 одиницях АТП-1, на 65 одиницях електротранспорту, на 26 транспортних засобах компанії "2Успіх БП", по одному автобусу "Міра і К" та "АТП-14630". Бригади продовжують працювати", – пишуть у ЛМР.
Пасажирів попередили, що коли відбувається заміна SIM-картки на іншого оператора, то система вперше за останні 6 днів отримує зв’язок з інтернетом, і вся інформація про оплати та валідації проїзду, яка була накопичена, починає відвантажуватись на сервер.
Відтак у ці дні пасажирам надходитимуть сповіщення про передавторизацію – на рахунку "заморожується" 1 гривня, а також про списання 15 грн за проїзд. Це гроші за ті поїздки, які були здійснені минулого тижня.
Крім того, із загальних карток ЛеоКарт, якими пасажири цього тижня проводили безготівкову оплату, теж будуть списувати кошти за проїзд. Таке списання відбудеться лише в тому разі, якщо пасажир протягом цього тижня проводив безготівкову оплату, і побачив зелену відмітку на валідаторі та почув одиничний звуковий сигнал. Якщо ж пасажир не міг провести оплату карткою чи телефоном – бачив червону відмітку на валідаторі та чув подвійний звуковий сигнал – ці поїздки в системі безготівкової оплати не були зареєстровані, тому за них пасажиру коштів не зніматиме.
ЛКП "Львівавтодор" також попереджає, що в деякому транспорті водії не матимуть змоги видрукувати квитки. В такому випадку задля здійснення обліку таких поїздок водії можуть видавати квитки старого зразка – тобто не ті, що з QR-кодами, номером маршруту та часом проїзду, які друкують відразу під час оплати пасажиром проїзду, а звичайні квитки, на яких обов’язково має бути реальна вартість, яку оплачує пасажир, – 20 грн.
- Читайте матеріал, в якому журналістка "Еспресо.Захід" перевірила на власному досвіді, як працює безготівкова оплата за проїзд у громадському транспорті Львова.
- Крім того, нагадаємо, що після запровадження безготівкової оплати за проїзд у міському транспорті Львова на маршрутах, які обслуговують приватні перевізники, різко зменшилася кількість автобусів
- Актуальне
- Важливе