Скидається на саботаж: після запровадження безготівкової оплати у Львові з деяких маршрутів позникали автобуси
Після запровадження безготівкової оплати за проїзд у міському транспорті Львова на маршрутах, які обслуговують приватні перевізники, різко зменшилася кількість автобусів
Про це свідчать дані сервісу ЕasyWay.
На те, що громадський транспорт доводиться чекати значно довше, львів’яни почали скаржитись ще вранці 11 грудня – в перший день запровадження безквиткової оплати. Однак 12 грудня на частині маршрутів, які обслуговують приватні перевізники, ситуація лише погіршилась.
Читайте також: "Подивіться, що воно пікнуло": як працює безготівкова оплата у Львові й куди зникла половина маршруток
Голова Асоціації перевізників Львівщини та співвласник ТОВ "Міра і К" Іван Велійка у коментарі "Еспресо.Захід" пояснив, що зменшення кількості транспорту пов’язане з технічними моментами.
"Якщо водій вранці виходить на маршрут, а в автобусі не працює валідатор або не працює пристрій для видрукування квитків для тих, хто платить готівкою, автобус не має права виїжджати на маршрут, – каже Іван Велійка. – Якщо не працює валідатор, тоді ми мусимо викликати людину з Львівавтодору, яка відрегулює його роботу. Самі не можемо втручатись. Але це технічні моменти, які, сподіваюсь, за тижнів два урегулюються".
Утім саме на маршрутах, які обслуговує "Міра і К" чи не найбільше скоротилась кількість транспорту. Скажімо, на маршруті № 25 (Сокільники – Автостанція №2) до безготівкової оплати було понад 10 автобусів, 11 грудня – було 7 автобусів, а 12 грудня – лише два. Станом на 18:00 12 грудня (якраз вечірня година пік) на 14-му маршруті залишився лише один автобус (Санта Барбара – Метро на Городоцькій), а на 11-му (Санта Барбара – Рясне 2) – жодного.
Хоча вчора, 11 грудня, у міськраді зазначали, що у Львові зафіксовані "незначні несправності з обладнанням" лише у 6 транспортних засобах. І запевняли, що їх не просто зняли з рейсів, а замінили резервними.
Читайте також: Розчарування року: як довгоочікувана "Леокарт" виявилась карткою на знижку та як працюють е-квитки у інших містах
На Гарячій лінії міста пояснюють, що система ЕasyWay некоректно показує кількість автобусів на маршруті через збій у Київстарі: мовляв, на маршруті № 39 курсує аж три автобуси, а показує один. Водночас львів’яни, які не можуть дочекатися своєї маршрутки на зупинці, підозрюють саботаж з боку приватних перевізників, а також пишуть, що водії масово пішли працювати на приміські маршрути, де поряд з безготівковою оплатою і далі циркулює "кеш".
Фото: Гаряча лінія Львова
"Половина маршрутників, що їздять на своїх драндулетах (а може і всі), звалили на обласні маршрути, де ще без валідаторів – не захотіли оформлятись ФОПом, ставити валідатори і платити податки", – пише Андрій Петренко.
"Водіїв зобов'язали оформитися, як ФОП, купити і встановити валідатори і ще й платити ...податки. І вийшло знущання і над водіями, і над пасажирами", – пише Ігор Петров.
- 11 грудня у Львові запровадили безготівкову оплату за проїзд, а також суттєво підвищили його вартість.
- Актуальне
- Важливе