Розстріляли декілька сотень полонених: на Верецькому перевалі вшанували полеглих січовиків Карпатської України
19 березня на Верецькому перевалі провели екуменічну панахиду за полеглими січовиками Карпатської України, яких розстріляли у 1939
Про це повідомляє Львівська обласна рада.
На Верецькому перевалі, де 19 березня 1939 року відбувся масовий розстріл полонених угорськими підрозділами січовиків Карпатської, провели екуменічну панахиду.
За словами голови комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослава Шеремети, Меморіальне кладовище Героїв Карпатської України на Верецькому перевалі облаштовано у 2017 році за ініціативи Львівської обласної ради. Тут поховано останки 22 січовиків. Тепер це загальнонаціональне місце пам’яті.
"За різними даними, після окупації Закарпаття було розстріляно близько 600 осіб. У ході пошукових експедицій фахівцям Меморіально-пошукового центру "Доля" вдалося ексгумувати та перепоховати останки 22 осіб. Боротьба за Карпатську Україну – це важливий етап нашої історії", – пояснив Святослав Шеремета.
Деякі історики вважають, що чисельність полонених січовиків не могла сягати шести сотень, тож припускають, що разом з січовиками стратили українців, які були ув’язнені в угорських катівнях.
"Меморіал на Верецькому перевалі – це наше святе місце, сюди треба приводити дітей і показувати їм приклад наших Героїв", – наголосила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. Вона зазначила, що зараз, через 84 роки, сини й доньки нашого народу знову віддають свої життя у війні за власну державу.
"Кожна українська душа болить від страждань, принесених нам війною, водночас кожен із нас відчуває гордість за те, що є нащадком великих Героїв, борців за волю, честь і гідність нашої нації. Кожен повинен відчувати відповідальність за Україну, її історію, культуру. Нас об’єднують синьо-жовті серця і любов до рідної землі, яка у всі століття народжує Героїв. Ми вистояли у цей важкий рік, завдяки власній єдності, проте перед нами постають нові випробування і попереду ще нелегка боротьба. Вічна пам’ять Карпатським січовикам та усім новітнім українським Героям, слава величним Збройним Силам України, які відвойовують для України перемогу і незалежність", – акцентувала Ірина Гримак.
- 14 вересня 2021 року вийшла серія історичного проєкту "10 Днів незалежності України", у якій ній розповідається про те, як за один день Карпатська Україна проголосила незалежність і втратила її.
- Актуальне
- Важливе