Росіяни пів року не могли форсувати річку Сіверський Донець, а нам вдалося, – ексвійськовий ТрО Віктор Біщук
Тероборонівці 103-ї бригади ТрО змогли звільнити населені пункти. Їх деокупація стала частиною Харківського контрнаступу
Про це Віктор Біщук розповів у розмові з журналісткою "Еспресо.Захід".
"Теоретично завдання піхотинця зайняти позицію в окопі і утримувати її, - розповідає про завдання тероборонівців ексвійськовий 103-ї бригади ТрО Віктор Біщук. - Тому що за ними розміщується наша артилерія, формуються і розгортаються ударні бригади. Але піхотинець приймає на себе завжди перший удар. І лише перейшовши через окопи позиції піхоти можна дістатися артилерії, тільки знешкодивши піхоту можна розсіяти бойові порядки штурмових бригад. Тому піхотинець бере на себе основний удар цієї війни. Йому найважче. Його зброя на рівні з автоматом – саперна лопата. Він приймає на себе перший арт-удар".
Військові бригади ТрО успішно виконували завдання поруч з іншими бригадами Збройних Сил України. Утримували позиції на Донеччині та Луганщині.
"Перше - захист лінії фронту по Сіверському Дінцю. Ми пів року утримували місто Сіверськ, - наголошує Віктор Біщук. - А це штурм та форсування річки Сіверський Донець і звільнення кількох населених пунктів за цією річкою на території, яка вважалася окупованою. Це Ямпіль, Джерельне та Діброва. Це те, що робили бійці тероборони, тобто легкі піхотинці. Можливо пам'ятаєте був мем на рівні з Чорнобаївкою про Білогорівку. Це межа Донеччини і Луганщини. Росіяни пів року намагалися форсувати річку Сіверський Донець. Їм це не вдалося. А нам, спільно з іншими підрозділами ЗСУ та Нацгвардії, вдалося. Ми перейшли, пів року не давали їм переходити річку разом з іншими бригадами. Хоча це ж росіяни, це ж більш оснащена армія, понтонні переправи, танки, плавзасоби. Втім їм це не вдалося. А ми перейшли, звільнили частину міст і це стало частиною Харківського контрнаступу".
- Нагадаємо, Віктор Біщук розповів, як бачив, коли створювалася нова ІПСО у російських пабліках. Зокрема прокоментував мітинги жінок на початку повномасштабного вторгнення.
- Актуальне
- Важливе