Я добре бачив, коли тільки створювалась якась видимість загрози для бригади, як це відразу роздмухували російські телеграм-канали, – ексвійськовий Віктор Біщук
Одним із завдань Віктора Біщука у 103-й бригаді ТРО ЗСУ було моніторити ворожі телеграм-канали. І він щоразу бачив, як росіяни, граючи на суперечностях, вносили розбрат між командирами, військовими та родичами
Про це Віктор Біщук розповів у розмові журналістці "Еспресо.Захід".
У законі "Про національний спротив", який набув чинності 1 січня 2022 року, було прописано, що за рішенням головнокомандувача бригади ТРО, підрозділи територіальної оборони можуть виїжджати й виконувати завдання в інших областях України. У кінці березня в парламенті прийняли уточнення до закону про те, що підрозділи територіальної оборони можуть бути застосовані в зоні бойових дій і на лінії зіткнення задля створення можливостей для розгортання бойових підрозділів.
"На початку повномасштабного вторгнення більше ситуація диктувала реальність подій. Бо коли стало зрозуміло, що наявних бойових штатних бригад не вистачить, щоб стримати ворога на лінії зіткнення, довелося застосовувати всіх. Тим паче бригади тероборони чи то Львова, Харкова, чи інших областей брали безпосередню і повноцінну участь у бойових діях. Київські батальйони територіальної оборони взагалі проявили величезний героїзм, захищаючи Київ під час кидка росіян через Чорнобильську зону на столицю. Тому ми нічим не відрізнялися від киян чи луганчан. Зрештою, можливо, трохи цинічний вислів, але краще захищатися від них за тисячі кілометрів, а не вдома. Що ближче до кордону з Росією, то краще".
На початку повномасштабного вторгнення серед людей почалася хвиля обурення через те, що військових ТРО відправляють у зону бойових дій. Чи не найбільше обурювалися дружини та мами, чиї чоловіки й сини служили у 103-й бригаді ТРО. За словами Віктора Біщука, росіяни дуже добре вміють вносити суперечності, і ядром цих протестів були російські агенти.
"Зрозуміло, кожна мама, дружина хотіла б, щоб її чоловік був в безпеці. Це природне й логічне бажання. Жодна любляча жінка не скаже своєму чоловіку: бери зброю, йди на війну і стріляй, – каже Віктор Біщук. – Росіяни дуже добре і вміло вміють грати на цих протиріччях. Це величезний досвід такої праці, починаючи ще з чеченських воєн, як можна протиставити керівництво, громадян, владу та військових. Тоді розділяй та владарюй. Тому вони вдало зіграли на оцих почуттях жінок, матерів, дітей і змогли створити ось таку картину. Я не говорю про те, що кожна жінка, яка брала участь в цьому протесті, є агентом Москви. Радше це люди, на почуттях яких зіграли російські агенти".
Одним із завдань Віктора було моніторити ворожі телеграм-канали, сайти й інформаційні канали. І щоразу було видно, коли російські телеграм-канали починали роздмухувати нову ІПСО (інформаційно-психологічну спецоперацію).
"Я дуже добре бачив, як щоразу, коли створювалася якась видимість загрози для бійців бригади, відразу починали роздмухувати російські телеграм-канали про те, що чергових тероборонівців нібито знову направили без зброї на передову, – наголошує Віктор Біщук. – Знову було, мовляв, матері, запитайте у командирів, що роблять ваші бійці. Це говорилося російським текстом, у російських телеграм-каналах. Але, я переконаний: такі ж інформаційні канали у viber-групах, телеграмі, facebook-групах існували й існують українською досі. Росіяни дуже добре вміють грати на цих почуттях. Про це ніколи не потрібно забувати, читаючи повідомлення з неперевірених джерел інформації, в першу чергу телеграм-каналів і сайтів".
- Актуальне
- Важливе