Рок-музика об’єднує: львівський музикант про Всесвітній день рок-н-ролу
Сьогодні, 13 квітня, відзначають Всесвітній день рок-н-ролу.
За офіційною версією, історія рок-музики почалася у ніч із 12 на 13 квітня 1954 року. Саме тоді американський музикант Білл Гейлі записав сингл "Rock Around The Clock". Ця композиція була першою піснею у стилі рок-н-рол і стала культовою в різних країнах світу.
З того часу рок-н-рол став чимось абсолютно новим у музичному світі. За короткий період мільйони людей знайшли в цій музиці ритми нового часу та динамічних суспільних змін, які мали місце у другій половині ХХ століття.
Читайте також: Львівські музиканти доклалися до повернення зниклого угорського композитора
"Еспресо. Захід" поговорив з музикантом львівського рок-гурта "Оратанія", клавішником Вадимом ("Ґєником") Кальченком про те, що для нього рок-музика?
Фото: Фейсбук/Оратанія
У лютому цього року, гурт "Оратанія" відсвяткував свій 21 рік від початку заснування. Ця рок-група знана не лише у Львові та в Україні, але й у Польщі, Німеччині та Молдові, де вони регулярно беруть участь на різних фестивалях. Якщо говорити про саму назву "Оратанія" – це стародавнє поетичне найменування України, країна орачів в українській міфології.
"Почалося все з того, що двоє гітаристів вчилися у ветеринарній академії. Вони в гуртожитку почали грати разом. Виникла група. Та поступово люди почали відсіюватися. З моменту створення, не залишилося жодного музиканта з оригінального складу. Я почав грати з ними десь з 2001-2002 років. За музичною освітою піаніст, тому вже років двадцять є незмінним клавішником в групі", - розповідає Вадим.
За його словами, музиканти "Оратанії" вважають себе рок-гуртом, але це поняття дуже відносне.
Фото: pexels.com
"Ті, що грають важчу музику, то жартують і кажуть, що ми робимо попсу. Але, якщо гітари дзеленчать і є відповідні ритми, то це точно рок. Саме любов до рок-музики нас всіх об’єднує. Та й загалом рок – це така музика, яка здатна єднати дуже різних людей. Для прикладу, один з моїх улюблених гуртів – це "Queen". Достатньо глянути їх концерт на стадіоні "Вемблі", щоб зрозуміти, що це за єднання. Також дуже люблю The Rolling Stones та Sting, їх музика заставляє подумати", - каже Кальченко.
Читайте також: Проект Hutsul Planet випустив свій перший альбом – "Музика Гір"
На його думку, рок-музика не занепала, хоча зараз багато говорять про це.
"Часто люди кажуть, що у 60-ті, 70-ті, 80-ті роки минулого століття, рок-музикантам було легше, бо, щоб не зіграли, все було круте і нове. Тобто, що зараз важко щось свіже придумати. Але я думаю, що через 40-50 років про теперішній час будуть говорити те саме. Все залежить від самих музикантів. Ті, які кажуть, що все занепало, то на мою думку, це звучить, як "поганому танцівнику – ноги заважають". Головне любити свою справу і обов’язково вийде щось нове класне зробити. Плюс у наш час важливим є не образ рок-н-рольщика, а саме його майстерність", - роздумує музикант.
Зараз в рок-музикантів є багато можливостей
Фото: Фейсбук/Оратанія
Також він вважає, що український рок в андеграундному напрямку зараз дуже динамічно розвивається.
"Те, що чуємо на українських радіостанціях, що на поверхні, то, можливо, трішки занепадає. Але андеграудний напрямок, навпаки – там дуже круті і класні колективи є і постійно виникають. Шкода лише, що про них мало знають. А треба нові обличчя, дати їм шанс і хай вже публіка вирішує, хто кращий. Загалом молодим музикантом зараз в дечому стало простіше, а в дечому – важче. Простіше в технічному плані. Зараз не проблема знайти якісний інструмент, головне гроші. Так само знайти студію для запису, чи навіть зняти кліп. А колись для нас це була мрія і ми викручувалися тим, що було. А зараз можливостей є дуже багато, щоб себе проявити. Але напевно в тому і складність для молодих музикантів. Таких як вони тепер є дуже багато, складно бути якимсь особливим і виділятися. Згадуючи ті молоді роки, нам здавалося, що Зала слави рок-н-ролу вже ось там за поворотом… Я до того, що молоді люди більш амбітні, головне не втрачати голову і все вийде", - розповідає Вадим Кальченко.
Читайте також: Львів долучився до світового музичного проєкту з ушанування жертв COVID-19
Музикант надіється, що колись карантин закінчиться і вже незабаром знову зможе грати для публіки.
Фото: Фейсбук/Оратанія
"Зараз у нас ковідний період, немає концертів, але дуже хочеться. Чесно, свербить, бо то як наркотик, без сцени вже не можеш жити. Хочеться фестивалів, виступів.. Та маємо перетерпіти", - підсумовує музикант.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе