Львів долучився до світового музичного проєкту з ушанування жертв COVID-19
У спільноті музикантів місто представив Львівський муніципальний хор "Гомін".
Щоб віддати шану жертвам пандемії, Військовий оркестр у Бидгощі (Польща) ініціював музичний проект, до якого долучився Львівський муніципальний хор "Гомін" і ще понад 200 інструменталістів, співаків та танцюристів з усього світу. Результатом їхньої праці став кліп тривалістю майже 7 хвилин, в якому під батутою майора Домініка Сержпутовського (Dominik Sierzputowski), прозвучав твір Романа І. Дрозда (Roman I. Drozd) "Eschatofonia", з посиланням на організаторів інформує "Еспресо.Захід".
Як розповіла "Еспресо.Захід" директорка Львівського муніципального хору "Гомін" Олеся Дутко, це вже не вперше її колектив співпрацює із зарубіжними виконавцями. Зокрема, торік разом з ініціаторами нинішньої події – Військовим оркестром у Бидгощі вони підготували інакший твір Романа Дрозда, "Missa Vaticana, що його відомий польський композитор українського походження, диригент та аранжувальник, професор Лодзької музичної академії Роман-Ілля Дрозд присвятив папі Івану Павлу ІІ (100-річчя якого широко тоді відзначалося), а також папі Бенедикту та папі Франциску, і прем’єра якого мала відбутися 30 березня в Опері Новій у Бидгощі.
"Ми готувалися до гастролей, аде пандемія унеможливила всі плани, – говорить Олеся Дутко. – Однак проєкт ми таки зреалізували, хоча й в інакшому форматі. Фактично, спільно ми створили на цю музику музичний фільм, прем’єра якого вже з успіхом відбулася на польському телебаченні. Маю сказати, що робота над фільмом тривала довго. Спочатку записувався оркестр, потім на цю "фонограму" записували солістів і хор. І нам було, напевно, найважче, бо величезної студії, де б можна було записати 30 учасників одночасно, у Львові немає. Але завдяки Юрію Мельнику та студії звукозапису "Foniя Records" цей запис таки відбувся".
Олеся Дутко також зізналася що з Романою Дроздом "Гомін" і вона як його директор особисто познайомилися в грудні 2011 року, коли мали виступ у Вроцлаві спільно з Репрезентативним хором "Журавлі" на запрошення Вроцлавського відділення Союзу українців у Польщі, що святкував тоді своє 60-річчя. У програмі концерту серед великої кількості творів був і твір о. Богдана-Мойсея Дрозда "Плотію уснув". Після концерту до Олесі Дутко підійшов молодий чоловік і представився: "Я – Роман Дрозд, брат о. Богдана Дрозда, чий твір ви сьогодні співали". Так відбулося знайомство, яке в часі переросло у співпрацю, що сьогодні має значно ширші обрії, ніж одноразовий концерт.
У проєкті, присвяченому жертвам COVID-19 та збагаченому хореографією і доповненому комп’ютерною анімацією в технології 3D, окрім Львівського муніципального хору «Гомін» і військових музикантів узяли участь також артисти струнного квінтету та балету з Opera Nova у Бидгощі, струнний квартет із симфонічного оркестру Едмонтона в Канаді, вокальний ансамбль хору ResonArt з Барселони, хор Opera Nova, дівочий хор "Canzona" з Мурованої Госліни, а також музичний колектив із Занзібару та вокальний секстет із Нью-Йорка. Варте уваги, що почесний патронат над проєктом взяли міністр національної оборони Польщі пан Маріуш Блащак і губернатор Куявсько-Поморського воєводства Міколай Богданович.
Фото та відео надала Олеся Дутко
- Актуальне
- Важливе