Режим навчання на вибір і залежно від наявності укриттів та місць у них: до чого варто готуватися школярам Львівщини
Батьки мають можливість вибирати режим роботи щодо навчання своїх дітей. Це може бути очна, змішана або ж дистанційна форма навчання. Це стосується також і навчання учнів початкової школи. Керівник закладу освіти має до такого вибору батьків поставитись з розуміння
Про це на брифінгу розповіла заступниця директора Львівського обласного департаменту освіти Ольга Котовська, передає "Еспресо.Захід".
Навчання у школах Львівщини розпочнеться 1 вересня. Щодо закладів професійної вищої освіти, там керівники самостійно обирають день, коли розпочинати роботу. Завершиться навчальний процес 30 червня 2023 року.
"Аби розпочався процес навчання, створять комісії, які перевірять наявність укриттів і умов. Школи мають обрати режим навчання – очний, змішаний чи дистанційний формат. Передбачено, що очна форма навчання буде у початковій школі, і це пріоритетно", – розповіла чиновниця.
Крім того, вона пояснила, що батьки можуть включатись до голосування і матимуть можливість у виборі режиму навчання.
"У тому числі йдеться і про початкову ланку. Керівник закладу освіти має поставитись до цього з розумінням, адже діти були у різних ситуаціях і тут треба індивідуально розглядати кожну ситуацію".
У Львівській ОВА наголошують, що наступний важливий крок – відповідальність керівників закладів освіти щодо безпекових умов у закладах освіти.
"Важливою складовою є наявність місць в укриттях і для учнів, і для педагогів, і для персоналу школи. Якщо для всіх немає місця, обирають змішану форму навчання", – пояснила Ольга Котовська.
Чиновники заявляють, що в облаштуванні укриттів керівнику шкільного закладу має допомогти територіальна громада. Утім, якщо батьки мають бажання долучитись до цієї роботи, то в школах будуть тільки раді. Проте йдеться швидше не про фінансову допомогу, а фізичну – принести банку фарби, пофарбувати, прибрати чи помити приміщення.
Читайте також: Школи не винні: у міськраді повідомили, чим завершилося "розслідування" про збір коштів на укриття у львівському ліцеї №2
"Робили моніторинг у червні цього року щодо безпекових умов, то 42% закладів освіти загалом мали укриття належної якості. Плануємо звернутися до територіальних громад, аби сприяли у фінансуванні облаштування цих укриттів".
Загалом на Львівщині 1117 загальноосвітніх середніх закладів, де буде навчатися понад 280 тисяч учнів, 1400 з яких - з числа внутрішньо переміщених осіб.
Уже перевірили 16-18% навчальних закладів на наявність і стан укриттів. Перевірку решти планують завершити до 5 серпня.
- Нагадаємо, у Львові навчання відбуватиметься у поєднаному форматі. Учні молодших класів вчитимуться очно, а учні старших класів – за змішаною формою
- На Івано-Франківщині з тисячі навчальних закладів лише третина має укриття та може відновити очне навчання.
- Додамо, перед початком навчального року всі школи Львова обстежили на відповідність вимог щодо облаштованих укриттів. Так, 84% шкіл Львова мають власні укриття, 16% закладів освіти таких сховищ не мають.
- Петиція про заборону очного навчання до завершення війни набрала необхідну кількість голосів
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе